adcov.com

Podczerwień Leczenie Alzheimera

Upatrywać przede wszystkim u osób w wieku powyżej 60 lat, choroba Alzheimera jest najczęstszą przyczyną otępienia. Powoduje to stopniowe pogarszanie się czynności poznawczych, jak powoli powoduje zwyrodnienie tkanki mózgowej. Nie ma lekarstwa, a dostępne metody leczenia mogą tylko spowolnić spadek psychicznego. Jak mało prawdopodobne, jak może się wydawać, że wygląda jak hełm został wypożyczony z zestawem kina science fiction może posiadać pewne nadzieje na zwalczaniu tej podstępnej choroby.

Przyczyny i czynniki ryzyka

Przyczyną choroby Alzheimera nie jest w pełni zrozumiała, według stronie NIH Senior Health. Naukowcy, że może rozpocząć się w reakcji na zbiegu specyficznych czynników, które wpływają na każdego człowieka inaczej. Z tych czynników ryzyka, wiek jest najbardziej oczywisty. NIH Starszy Zdrowia mówi liczba osób z chorobą podwaja się co pięć lat, po ukończeniu 65 lat Twoje geny mogą być kolejnym czynnikiem, szczególnie w wczesnym początku, rodzinna postać choroby, co jest dość rzadkie i uderza ludzi między wieku od 30 do 60. Innym czynnikiem ryzyka jest obecność konkretnego szczepu apolipoproteiny E, lub apoE. Chociaż każdy ma apoE, tylko około 15 procent ma ten wariant.

Istniejące Zabiegi

Obecne terapie choroby Alzheimera, zgodnie z MayoClinic.com, składa się głównie z lekami w dwóch klasach: inhibitory cholinesterazy i memantyna. Leki te spowolnić postęp spadku psychicznej. Były klasy leków jest skuteczne tylko w około połowie wszystkich chorych Alzheimera i zawiera donepezil (Aricept), galantamina (Razadyne) i rywastygminy (Exelon). Memantyny, sprzedawany pod nazwą handlową Namenda, pomaga chronić komórki mózgu przed uszkodzeniami powodowanymi przez glutaminian.

Kask na podczerwień

BBC News w styczniu 2008 roku odnotowano rozwój ewentualnej nowej broni w walce z chorobą Alzheimera. Nowe narzędzie jest dziwnie wyglądający kask w stanie zapewnić niski poziom światła podczerwonego, że jego twórcy myślą może stymulować wzrost komórek mózgu. Kask na podczerwień jest dziełem badaczy medycznych na Uniwersytecie w Sunderland w północno-wschodniej Anglii.

Pełnowymiarową badanie nie zostało wykonane na kasku podczerwieni, chociaż urządzenie nie obiecujące w badaniach na 57-letniego pacjenta USA Alzheimera. Daily Mail poinformował w lipcu 2008 roku, że pacjent wykazał "zdumiewającą postęp" po trzech tygodniach leczenia. Zadowolony z pozytywnych wyników badań, dr Gordon Dougal, który kierował zespołem rozwoju, powiedział: "Potencjalnie jest to niezwykle istotne." Kask posiada 700 diod świecących, które przenikają czaszkę przy długości fali jego twórcy określonej jest w stanie stymulować wzrost komórek mózgu.

Podczas kontrolowanych testowanie urządzenia nie zostały jeszcze zakończone, w testach na pacjenta w USA, 57-letni Clem Fennell północnej Kentucky nosił hełm na 10 minut dwa razy dziennie. Żona Fennell powiedziała Daily Mail: "Szczerze mówiąc, mogę powiedzieć, że w ciągu 10 dni, pogorszenie został zatrzymany, a następnie zaczęliśmy widzieć poprawę."