adcov.com

Początek choroby afektywnej dwubiegunowej

Niektóre choroby są diagnozowane w określonym wieku lub stadiach rozwojowych. Choroba afektywna dwubiegunowa nie jest. To może być zdiagnozowane w każdym wieku, w wieku od przedszkola do każdej chwili w całym dorosłym życiu. Wiek diagnozy --- wczesnym początkiem kontra wystąpił w wieku dorosłym --- robi różnicę w surowości i wyniku choroby.

Fakty na temat wszystkich grup wiekowych Onset

Choroba afektywna dwubiegunowa (BPD) dotyka około 2,6 procent populacji USA. Ponad 90 procent z tych, którzy mają jeden epizod manii będą miały przyszłe odcinki. Średnio jest to osiem lat po pierwszych objawach przed osoba z BPD uzyskuje diagnozę, a 60 procent jest nieleczona lub niewłaściwie leczona. Nie jest to zaskakujące, biorąc pod uwagę, że chorób współistniejących --- obecność innych chorób oprócz BPD --- często ukrywa bipolarne objawy.

Początek i objawy

Dorosłych początek BPD jest określona i depresyjnych epizodów maniakalnych, które mają ściśle określoną długość. Chociaż zależy Trochę zależności od podtypu, mania trwa co najmniej jednego tygodnia, a wgłębienie jest widoczne na co najmniej dwa tygodnie. Zarówno mania i depresja może dłużej trwać --- wszędzie od czterech do pięciu miesięcy dla manii i sześć miesięcy dla depresji. Czas trwania epizodów jest inna w wczesnym początku BPD. Kiedy zdiagnozowano w wieku 18 lat, BPD cechuje szybki cykliczność nastroju, czasami występujące często w ciągu jednego dnia. Podczas gdy dorośli napadami BPD następuje wyraźne fazy nastroju, wczesny początek może przedstawić jako długotrwałego, uporczywego drażliwość lub mieszanym państwa, w których istnieją dwa nastroje jednocześnie.

Początek i Wyniki

Wczesnym początku konsekwentnie związane z gorszym wynikiem. Ci, zdiagnozowana w młodym wieku są bardziej narażone na współistniejących zaburzeń lękowych oraz do zaangażowania się w dopingu. Wczesne wystąpienie jest związane z większą liczbą objawów psychotycznych (nawet w życiu dorosłym), szybkiego rowerowych, stanów mieszanych i większe opóźnienia od pierwszych objawów do rozpoznania. Ci, którzy otrzymują wczesnej diagnozy są bardziej narażone na znaczące historię rodzinną BPDm i próby samobójcze częściej.

Rozpowszechnienie

Badania w 2004 roku oceniano 983 dorosłych pacjentów z BPD i stwierdził, że 27,7 procent miało wczesny początek. Samo występowanie wczesnej diagnostyki --- 30 procent - stwierdzono w drugim badaniu z 1630 pacjentów dorosłych. W czerwcu 2009 roku naukowcy z Massachusetts General Hospital studiował 3658 dorosłych z rozpoznaniem BPD. Ich badania wykazały, że 29,19 proc rozpoznano przed ukończeniem 13, 38,35 proc zdiagnozowano w wieku pomiędzy 13 a 18, a 32.44 procent miało zaburzenia dwubiegunowego wystąpił w wieku dorosłym.

Początek i leczenie

Leczenie jest takie samo, niezależnie od wieku zachorowania. Leki zawsze jest konieczne, aby ustabilizować nastroje i będzie zobowiązany w ciągu życia jednostki. Jest to wyzwanie, ponieważ wiele osób z BPD przerywać przyjmowania leków z powodu ich skutków ubocznych lub podczas fazy, kiedy ich nastrój jest stabilny. Wynik jest potencjalnie katastrofalne ostre epizod nastroju. Badania wykazały, że w tym edukacji i psychoterapii wyniki w lepszym wynikiem. Terapia zachęca zgodności z lekami i pomaga osobom i ich rodzinom zrozumieć chorobę, nauczyć się, jak rozpoznać nadchodzące zmiany nastroju, i rozwijania umiejętności radzenia sobie ze stresem.