adcov.com

Po Opieki Chirurgii ramię

Według American Academy of Surgeons ortopedyczne (AAOS), ramię jest najbardziej elastyczne stawów w organizmie, dzięki czemu ramię obracają się w różnych kierunkach. Z powodu tej elastyczności, jednak twoje ramię jest na większe ryzyko staje rannych w porównaniu do innych stawów. Choć lekarze wolą metody chirurgiczne, aby bez problemów ortopedycznych sprostowanie, operacja nie może być opóźniony, jeżeli stan jest poważny. Niektóre z najczęstszych problemów, które wymagają operacji barkowe, donosi AAOS, to niestabilność, łzy rotator cuff, zapalenie stawów-i złamań.

Uwaga Komplikacje

Po operacji barku, należy zawsze mieć świadomość wszelkich oznak i objawów powikłań. Zawsze można się spodziewać pewnego stopnia bólu lub dyskomfortu, ale jeśli objawy te są trwałe, postępującą i przewlekłą, należy skonsultować się z lekarzem, aby upewnić się, że operacja zakończyła się sukcesem. Inne objawy powikłań, zgodnie z AAOS, to gorączka dwa dni po zabiegu; zaczerwienienie, bolesność, i ciepło, które mogą wskazywać na zakażenie; wybroczyny, które mogą być oznaką rany; i ramię lub mrowienie dłoni i drętwienie, które mogą wskazywać na uszkodzenie nerwów.

Codzienne Inne

Choć wiele z codziennych czynności może pozostać sama, niektóre z prostszych pracach może nagle stać się skomplikowane. Musisz podać swoje odzyskiwanie rękę i ramię czasu na odpoczynek. ShoulderSurgeon.com, strona obsługiwana przez chirurgów ortopedów i fizjoterapeutów, ma te propozycje ramię chirurgii zaradczych: nosić luźne topy, które można łatwo wyciągnąć nad głową lub tym przyciskiem z przodu. Sobie biustonosz nie powinien wpływać na ramię. Noś buty slip-on i unikać noszenia skarpetki chyba można łatwo umieścić je na z jednej strony. Nie moczyć ranę pod prysznicem. Biorąc kąpieli może być łatwiejsze w dniach od zabiegu. Można również pokryć opatrunkiem nacięcia z tworzywa sztucznego, aby utrzymać go na sucho pod prysznicem. Jeśli potrzebujesz pomocy w codziennych czynnościach, posiada opiekuna lub członka rodziny pomóc.

Physical Therapy

W zależności od rodzaju zabiegu masz, Twój fizjoterapeuta będzie wymyślić terapeutycznej rutyny, że albo wzmacnia ramię, wzmacnia mięśnie wokół ramieniu lub kierowanej do konkretnych, indywidualnych potrzeb. Wyniki Ortopedia, ortopedyczne praktyką w Bingham Farms, Michigan, oferuje jedne z tych ogólnych wytycznych fizyko-terapii po operacji barku: Możesz być zachęcani do zaprzestania korzystania z procy stabilizujący. Dla niektórych pacjentów, jest to najtrudniejsza część procesu odzyskiwania, ponieważ będą one rozpoczęciem pracy przez bólu pooperacyjnego. Trzeba będzie oprzeć podejmowania szybkich, gwałtownych ruchów, a także powtarzające się ruchy. Ponad idące i podnoszenia przedmiotów więcej niż kilka kilogramów nie jest zalecane. Dopóki można wygodnie używać obu rąk, Twój fizjoterapeuta zasugeruje, że nie jechać.