adcov.com

Plusy i minusy olej rybny suplementy

Plusy i minusy olej rybny suplementy


Pośród obaw o rtęci i innych rodzajów zanieczyszczenia morza, niektóre szukają gdzie indziej, co wielu tout jako Świętego Graala zdrowia serca: kwasy omega-3 kwasy tłuszczowe. Suplementów oleju rybnego zaoferować rozsądną alternatywę dla ich uzyskania, ale ważne jest, aby wziąć pod uwagę wady i zalety tych suplementów przed podjęciem decyzji, czy są one idealnym źródłem kwasów omega-3 kwasów tłuszczowych.

Zalety układu krążenia

Wśród punktów najlepiej sprzedających suplementów oleju rybnego są ich wiele dobrze udokumentowanych korzyści sercowo-naczyniowe. Obniżają poziom triglicerydów, zmniejsza ryzyko zawału serca i spowolnić tworzenie się płytki nazębnej w tętnicach, które prowadzi do miażdżycy tętnic i choroby serca. Są również niższe ciśnienie krwi, pomaga w prawidłowych rytmów nieprawidłowe serca i obniżyć ryzyko udaru mózgu u osób z rozpoznaną chorobą serca.

Zarządzanie ból

Niektóre badania wykazały, że ryby dodatki olejowe mogą złagodzenia bólu i dyskomfortu związanego z reumatoidalnym zapaleniem stawów, anginy i bolesnego miesiączkowania (bolesne miesiączkowanie). Dalsze badania, jest jednak potrzebne, aby utrwalić te roszczenia.

Profilaktyka raka

Niektóre badania wskazują, że ryby dodatki olejowe mogą zmniejszyć ryzyko raka piersi, jelita grubego lub raka prostaty. Wstępne badania wskazują również ich potencjał do zmniejszenia wzrostu komórek raka jelita grubego, ale ich wpływ na rokowanie pozostaje niejasny.

Korzyści gastrologiczne

Chociaż dane są sprzeczne, wstępne badania wskazują, że kwasy tłuszczowe omega-3 mogą być korzystne u pacjentów z chorobą Crohna i wrzodziejącym zapaleniem okrężnicy po dodaniu do standardowej terapii.

Korzyści psychiczne

Niektóre korzyści stwierdzono w badaniach wstępnych bada wpływ suplementów oleju rybnego na różnych zaburzeń psychicznych, w tym depresji, demencji i schizofrenii.

Zagrożenia

Suplementów oleju rybnego były związane ze zwiększonym ryzykiem krwawienia, takie jak krwawienia z nosa i krew w moczu. Są również związane z niedoborem witaminy E. Kobiety w ciąży i osoby chore na cukrzycę powinny stosować środki ostrożności, jak wysokie dawki suplementów oleju rybnego może doprowadzić do krwawienia i większą cukru we krwi.

Skutki uboczne

Żołądkowo-jelitowe skutki uboczne suplementów oleju rybnego użytkowania (zwłaszcza w dużych dawkach) są biegunka, zgaga, niestrawność i wzdęcia. Wysypki skórne i niepokój są również związane z tymi dodatkami.