adcov.com

Plamienie w drugim tygodniu z cyklu

Plamienie w drugim tygodniu z cyklu


Czy kiedykolwiek wystąpić krwawienie między swoimi okresach nie wiedząc dlaczego? Jeśli jesteś jak większość kobiet, odpowiedź na to pytanie jest twierdząca. To powszechne zjawisko może być drobne uciążliwości, ciekawy objaw lub oznaką poważnej zmiany życia.

Co Spotting?

Plamienie, zwany także nieprawidłowe krwawienie z pochwy, zazwyczaj występuje między okresami miesiączkowania. Często niepokojące na początku, wiele kobiet wystąpić plamienie w pewnym momencie lub innego w trakcie ich życia. Plamienie zazwyczaj pojawia się jako brązowawy krwi, ale może różnić się od ciemności do różowego krwi, które jest tak skąpe, jak widać tylko na papier toaletowy podczas wycierania pochwy. Plamienia jest znacznie lżejszy od menstruacji i może trwać od jednego do kilku dni.

Połowie cyklu Spotting

Chociaż może to być nazywane nieprawidłowe krwawienie z pochwy, pewna ilość plam może rzeczywiście normalny. Na przykład, plamienia w środku cyklu nazywa plamienia w połowie cyklu, i występuje od 10 do 14 dni przed następnym okresie. Plamienie w połowie cyklu jest uważane za normalne, ponieważ występuje w czasie, kiedy owulacja i wskazuje swój szczytowy okres płodności. W rezultacie, plamienie w połowie cyklu często pomaga kobietom określić ich dokładny dzień owulacji i pomaga zaplanować lub uniknąć ciąży.

Przyczyny

Owulacja może powodować niektóre przepływ krwi z pochwy, gdy jajo jest wydalony z jego pęcherzyka i kiedy poziom wzrostu estrogenów, zwykle powodując macicy stracić część swojej podszewki. Dodatkowo, niektóre leki, które wpływają na cykl menstruacyjny może powodować plamienie w drugim tygodniu cyklu. W innych przypadkach, infekcji pochwy i szyjki macicy, jak i niektóre wkładki wewnątrzmaciczne (IUD), może również powodować plamienie w połowie cyklu.

Krwawienie implantacji

Innym razem, kiedy plamienia jest uważane za normalne krwawienie implantacji jest w czasie, który występuje około siedem dni przed następnym okresem jest spowodowane. Ten rodzaj wybrania trwa zwykle mniej niż jeden dzień i następuje po owulacji, gdy przykłada się zapłodnionego jaja w macicy i powoduje małe ilości krwi, które mają być usuwane przez pochwę. Jeżeli cykl jest krótki, krwawienie implantacji może występować w istocie w drugim tygodniu cyklu, nie jest taka sama jak zaplamienia połowy cyklu.

Przedłużone Spotting

Przedłużone plamienie, czasami określane jako nieprawidłową plamienie, zwykle bywa w innym czasie niż w drugim lub trzecim tygodniu cyklu. Ponadto, przedłużone plamienie może trwać dłużej niż inne rodzaje plamienia. Niski poziom progesteronu pod koniec cyklu może powodować plamienie w kobiety z niedoborem progesteronu i może prowadzić do problemów z płodnością, a nawet poronienia. Inne przyczyny nieprawidłowego plamienia są pigułki antykoncepcyjne i mięśniaków macicy - częstą przyczyną ciężkich okresach. W skrajnych przypadkach, wykorzystywania seksualnego i raka szyjki macicy, pochwy, macicy i jajników może spowodować nieprawidłowe plamienia.