adcov.com

Piramida Singapur Zdrowa dieta

Singapur Zdrowa dieta Piramida jest ciekawy kontrast do amerykańskiego Departamentu Rolnictwa wytycznych do codziennego żywienia. Podkreśla, ziarna i żywności pochodzenia roślinnego, z ograniczoną ilością mięsa i alternatywnych białek. Ryż (i inne alternatywy, takie jak węglowodany, makaron lub chleb) tworzą podstawę piramidy, z owoców, warzyw, mięsa i tłuszczów wreszcie na szczycie.

Dół: Ryż

Singapur Serce Fundacja zaleca 06:55 porcji ryżu lub innych ziaren dziennie. Alternatywy to Chapatis, chleb lub makaron. Jedna porcja to około pół filiżanki ryżu lub makaronu, dwie kromki chleba i dwa chapatis. Dzień to dla Amerykanina może zawierać angielskim muffin na śniadanie, kanapki na lunch i miskę ryżu (z 1 szklanka ryżu) na kolację. Ta dieta nie jest oczywiście dla kogoś, kto boi się węglowodanów.

Następna w kolejce: Owoce

Owoc jest następna warstwa diety piramidy Singapurze, ale nie jest to "5-A-Day" zalecenie widać na piramidy USDA. Promocja zdrowia Zarząd Singapur rządu zaleca dwie porcje dziennie, z każdej porcji równowartość jednego klina arbuza, 1/4 filiżanki suszonych owoców, jednego małego jabłka lub 8 uncji czystego soku owocowego.

Jedz veggies

Warzywa są tuż obok owoców, z dwóch porcji zalecenia dzień. Mając na uwadze, USDA zaleca 2,5 do 3 filiżanek warzyw każdego dnia, Singapur Promocja Zdrowia Zarząd mówi 1,5 szklanki wystarczy. To powinno być łatwe do osiągnięcia amerykański z sałatką na obiad (składający się z około 1 filiżanka surowych warzyw) i 6 uncji z gotowanych warzyw przy obiedzie.

Białka i tłuszczu: mięso nie niezbędny

Białko znajduje się w pobliżu górnej części diety piramidy Singapurze i "Fu" to realną możliwość, aby go. To przekłada się tofu w American Shopper. "Gotowane impulsy" to kolejna alternatywa, co oznacza, soczewicy lub fasoli. Singapurczycy są zalecane do jedzenia 02:58 porcji dziennie, co stanowi równowartość 6 uncji tofu w wyścig śniadania, 3/4 filiżanki ziaren na lunch i / lub wielkości dłoni kawałek mięsa na obiad. Piramida de podkreśla tłuszcze; Rada Promocji Zdrowia wymienia je tylko powiedzieć, należy zmniejszyć spożycie tłuszczów, zwłaszcza zwierzęcych i unikać smażonych potraw.