adcov.com

Pierwszy Leczenie Pomoc dla Burns

Burns może być spowodowane ciepłem, promieniowaniem, chemikalia, światła słonecznego i energii elektrycznej, szkody wyrządzone przez te oparzenia dzieli się na trzy kategorie. Pierwszego, drugiego i trzeciego stopnia oparzenia wszystkie wymagają różnego podejścia do udzielania pierwszej pomocy, więc określenia ciężkości oparzeń i wiedząc, jak traktować to zatem jest ważnym krokiem w udzielaniu pierwszej pomocy.

Oparzenia pierwszego stopnia

Oparzenia pierwszego stopnia są czerwone i bolesne i mogą puchnąć niewielką ilość, według FamilyDoctor.org. Również włączyć ich biały, gdy ciśnienie jest stosowane. Pierwsze oparzenia stopnia często łuszczy i skórki po jednym lub dwóch dniach.

Aby leczyć oparzenie pierwszego stopnia, najpierw namoczyć w zimnej wodzie i użyć leczenie miejscowe, takie jak aloes czy antybiotyk maść jak Neosporin. Zająć ponad recepty lek przeciwbólowy, takie jak acetaminofen, ibuprofen i naproksen, aby złagodzić uczucie dyskomfortu związanego z niewielkimi oparzenia.

Jeśli oparzenie jest większa niż 3 cm szerokości i jest na twarzy, stóp lub genitaliów, może wymagać pomocy medycznej, zgodnie z FamilyDoctor.org. Te oparzenia goją się zazwyczaj w mniej niż tydzień.

Oparzenia drugiego stopnia

Zwiększona obrzęk, poplamione czerwonej skóry i bardziej silny ból towarzyszą pęcherze często wskazuje oparzenie drugiego stopnia. W leczeniu tego typu oparzeń, moczyć w zimnej wodzie przez 15 minut. Zakładając, że na tym terenie jest mały, to fajne, wilgotną ściereczką na oparzenia do schłodzenia temperatury, i traktować go z antybiotykami maści lub kremu przepisanej przez lekarza. Przykryć oparzenie suchą, nonstick pokrycia.

Zmiana pokrycia każdego dnia, upewniając się umyć ręce wodą z mydłem pierwszy. Delikatnie umyć palić, jak również. Udać się do lekarza, jeśli zauważysz objawy zakażenia. Ten rodzaj oparzeń może potrwać nawet do trzech tygodni, aby całkowicie wyleczyć, według FamilyDoctor.org.

Duże oparzenia drugiego stopnia wymaga natychmiastowej pomocy medycznej.

Oparzenia trzeciego stopnia

Oparzenia trzeciego stopnia spowodować uszkodzenie wszystkich warstw skóry i może wydawać się zwęglone lub biały. Spalania może być bezbolesne z powodu ciężkiego uszkodzenia nerwów na skórę.

Burns to ciężkie wymagają podróż do szpitala natychmiast. Nie moczyć poparzenia lub próbować zdejmować ubrań, które przykleiły się do skóry. Jest OK, aby zastosować czysty bandaż do obszaru aż do szpitala.

Elektryczne lub oparzenia

Oparzenia elektryczne mogą spowodować uszkodzenie ciała w obszarach poza powierzchnię skóry. Z tego powodu, że jest konieczne uzyskanie pomocy medycznej na raz.

Oparzenia chemikaliami powinny być natychmiast przemyć dużą ilością wody. Zdejmij ubranie, które mogą mieć na nią chemicznych, i nie stosuje się żadnych miejscowe leki, ponieważ może on reagować z chemicznych, które zostały nagrane. Jeśli nie jesteś pewien, czy potrzebujesz dodatkowej pomocy, skontaktuj się z lokalnym centrum kontroli zatruć lub udać się bezpośrednio do lekarza.