adcov.com

Pierwsze objawy alkoholizmu

Alkoholizm rzadko przyjeżdża na raz. Stanowi okresowy wzór zachowania, które buduje się w czasie, a sam alkoholik nie może być tego świadomi, czy może zaprzeczyć, dopóki wpływ na jego życie staje się nieunikniona. Wcześniej, może on lub jego bliscy dostrzec oznaki zachowań alkoholowych, łatwiej może uznać swój problem i ułatwić leczenie może być. Co ważniejsze, plamienie wczesnych objawów alkoholizmu może zapobiec nieodwracalnej szkody dla alkoholika życia, zdrowia i emocje tych najbliżej niego.

Zmiana nastroju

Alkohol zawsze daje zmianę emocji pijącego jak on staje się nietrzeźwy. Alkoholików, jednakże mogą wystąpić znaczne zmiany w nastroju i zachowania się podczas picia. Mogą one stać się bardziej zły lub bardziej rozdrażniony. Mogą pogrążyć się w depresji i wyrażać uczucia rozpaczy. Przeciwnie, mogą wydawać się dużo szczęśliwszy i radosne, kiedy piją. Specyfika zależy od osoby, ale wyraźne "Jekyll i Hyde" może się pojawić, że wzór jest przywiązany do konsumpcji alkoholu.

Tajemnica

Alkoholicy mogą zacząć pić sam lub w tajemnicy, albo jako sposób unikania krytyki nad swoim piciem lub dlatego, że po prostu czują się bardziej komfortowo. Mogą schować zapasy alkoholu w ukrytych miejscach i staje się podrażniona w konfrontacji o tym lub przerwane. Mogą też kłamać, aby ukryć ich picia, zaprzeczając, że po spożyciu alkoholu, nawet jeśli mają.

Tolerancja

Alkoholików mają tendencję do budowania tolerancji na alkohol, co oznacza, że ​​wymaga to większej i większej ilości, aby osiągnąć te same efekty. Jeśli znajdziesz się w zamawianiu debla podczas używane zamówić singli, gulping dół alkohol w jednym haustem i picia dużych ilości alkoholu, aby czuć się "normalnie", to może być rozwój tolerancji.

Rytuały

Alkoholicy często ustawione rytuały za ich picia, takie jak na drinka przed kolacją, w określonym czasie lub w dniu lub w ustalonej serii okoliczności. Mogą one również zaczynają pić alkohol przed wydarzeniami, gdzie będą serwowane, takich jak gry w baseball lub wieczorem na miasto. Co ważne, mogą one stać się zły lub poirytowany, gdy te rytuały są przerywane, lub jeśli ich zestaw "czas picia" przewraca się i nie ma alkoholu, które można uzyskać.

Przymus

Alkoholicy mogą rozwijać kompulsywne potrzebę picia, znajdując się kojarzy na ich wybór napojów działań i planowanie wolnego czasu wyłącznie wokół ich konsumpcji alkoholu. Kiedy zaczynają pić, to może stać się dla nich coraz trudniejsze, aby zatrzymać, a może on wykazać niemożność "odcinają się" pod koniec nocy.