adcov.com

Pielęgnacja jamy ustnej dla Trach pacjentów

Posiadanie tracheotomii, sztuczny otwór w tchawicy używane do oddychania, wymaga szczególnej ostrożności, jeśli chodzi o higienę jamy ustnej. Zwykle powietrze, które oddychania przesączono i zwilżone w ustach i nosie, tak bakterie i inne cząstki stałe nie są wprowadzone do organizmu. Posiadanie stomii w tchawicy eliminuje ten proces, który wysusza usta, zwiększa zapachy i zmniejsza efektywność kubków smakowych, co częste i dokładne higiena jamy ustnej kluczowe w utrzymaniu wysokiej jakości życia u pacjentów po tracheotomii.

Co jest potrzebne i dlaczego

Kiedy ty lub ktoś kogo się opiekujesz ma Trach, istnieją liczne przedmioty do higieny jamy ustnej, które muszą być pod ręką. Są to szczoteczki i pasty, płyny do płukania ust, wymazy z jamy ustnej, wargi oraz nawilżające basenu wymioty za plucie na Trach, jeśli pacjent nie może korzystać z umywalką. Ważne jest, aby umyć zęby trzy razy dziennie, przy użyciu płynu do płukania ust, aby zabić bakterie jamy ustnej przed i po szczotkowaniu. Należy zwrócić szczególną uwagę na język, aby pobudzić kubki smakowe. Pomiędzy szczoteczkami, gaziki nasączone usta może być płyn do płukania i starta w całej jamie ustnej, aby usunąć śluz, który zbudował i zwilżyć usta. Wymazy z jamy ustnej mogą być również zakupione w smakach, takich jak cytryna. Stosowanie nawilżające do ust jest kluczowe w zapobieganiu suche popękane usta, które są powszechne u osób z tracheotomies.

Kontroli zakażeń

Mając sztucznego w otwór w korpusie zwiększa ryzyko nabycia zakażenia. Najlepszym sposobem, aby zapobiec zakażeniu jest do utrzymania w czystości sprzętu. Szpitalach i sanatoriach mają sterylnego sprzętu, ale to jest mało prawdopodobne, aby być w przypadku domu. W domu, można zachować swój sprzęt w czystości przez umywalki z ciepłą wodą z mydłem i upewniając się, aby umyć ręce przed i po pielęgnacji jamy ustnej. Zmień szczoteczki często, wymazy z jamy ustnej i nie używać ponownie. Nie udostępniaj nawilżające wargi z innymi.

Uwagi specjalne

Tracheotomies zazwyczaj powodują u pacjentek gromadzeniu się śluzu w jamie ustnej wymagającej użycia urządzenia ssącego. Koniecznie wykonać higieny jamy ustnej bezpośrednio po zastosowaniu urządzenia ssącego po pacjent odzyska oddech powrotu wilgoci w ustach i uwolnić usta złym smaku śluzu. Czasami ludzie z tracheotomies także karmienia rurki, w którym to przypadku higieny jamy ustnej powinny być wykonywane co jedną do dwóch godzin.