adcov.com

Pięć Element Ćwiczenia narządów Yin Qigong

Znaczenie Qi jest niezbędna siła życia. Gong oznacza pracę i Yin zwraca jedną z dwóch zleceniodawców chińskiej filozofii, że salda i wpływy przeznaczenie. Ćwiczenia narządów Yin Qigong jest działanie terapeutyczne, które utrzymuje przepływ energii i zapobiega zakłóceniom na naturalne mechanizmy obronne organizmu przed chorobami, zarówno psychicznego i fizycznego.

Dyrektorzy Qigong Pięciu Elementów

Pięć elementów to: Ogień, Ziemia, Metal, Woda i Drewno. Wszystkie z nich z wyjątkiem Ziemi, Yin Yang. Qi lub siła życiowa, przepływa przez Yin i Yang narządów w drodze meridianów i gdy siła jest niezrównoważona narządy dotknięte są nie do utrzymania zdrowia. Wszystkie są ze sobą powiązane, tak jeden wpływa na drugi. Drewno jest związane z wątrobą; serce jest ogień, ziemia śledziona, płuca i metalu nerki wody. Jeśli serce nie jest równoważona może mieć wpływ na płuca i tak na całym systemie. W istocie, ogień może zniszczyć drewno i topić metal ziemi. Woda jest niezbędna do życia i wzrostu, ale ma zdolność do gaszenia pożaru. Wszystkie elementy muszą być zsynchronizowane, aby zachować zdrowie.
Pięć Ruchy ćwiczeń Qigong Yin narządów są: rosnące, malejące, wchodzące i wychodzące wnioski. W praktyce medycznej Qigong specyficzne ćwiczenia Qi są połączone z medytacji i oddychania w celu zmniejszenia stresu i napięcia wolnego w narządach. Qigong jest korzystne dla wszystkich grup wiekowych. Spowalnia proces starzenia się i zwiększa ogólną energii. Korzyści uzyskane z pięciu części są doprowadzanie tlenu do komórek oraz ulepszenia wypróżnienia tak toksyny mogą przepływać z organizmu. Pięć Element Qigong jest przydatne w łagodzeniu objawów imponującą listę dolegliwości. Ćwiczenia pomagają ból sterowania i niepokój i pomocy organizmowi w przyswajaniu żywienia.

Chiński Teoria

Chińczycy nie wierzą w leczeniu tylko jednego narządu lub jednego objawu. Uważają one, że ciało jako całość i twierdzą, że teoria Pięciu Elementów jest jedynym sposobem, aby utrzymać zarówno na zdrowie fizyczne i wytrzymałość psychiczną. Utrzymanie przepływu qi w całym i rozwiązywania elementów nadwozia z korzystnych ruchów to podstawa ich "całe rodziny" leczenia. Tak jak rodzina musi funkcjonować jako jednostka do utrzymania życia i zdrowe więc musi indywidualne ciało.

Informacje ogólne

Qigong ćwiczenia filmy, książki i próbki można znaleźć w Internecie lub w lokalnym handlu. Ćwiczenia są łagodne i stosunkowo łatwy do opanowania.