adcov.com

Physical Therapy w domu do złamań szyjki kości udowej

Odzyskiwanie złamania szyjki kości udowej jest bardzo bolesne, czasochłonnym procesem, który w końcu wymagają ciągłej terapii fizycznej z domu. Ćwiczenia te powinny być wykonywane z pomocą licencjonowanego terapeuty fizycznej, ale mogą to zrobić na własną rękę, z nadzorem innej osoby.

Przeprowadzka Bed

Poruszanie się w łóżku bez bólu w bardzo ważne podczas rehabilitacji po złamaniu szyjki kości udowej. Wspólne ćwiczenia zawarte z tym toczą się, siedząc w łóżku, przenosząc się z boku na bok i przesuwając nogi. Pacjenci powinni starać się zrobić 10 powtórzeń na ćwiczenia, ale mogą zacząć niższa w zależności od poziomu bólu związanego.

Uzyskanie w / z łóżka

I wychodzenie z łóżka jest również niezbędne, aby być w stanie funkcjonować w domu po złamaniu szyjki kości udowej. Ćwiczenia obejmują podnosząc swoje ciało z łóżka, podnosząc się i chodzenie 5 stóp i chodzenie 5 stóp i wraca z powrotem do łóżka. Choć może to brzmieć jak strata czasu, te ruchy budują powrotem istotne mięśnie stabilności, które pomogą w procesie odzyskiwania.

Uzyskanie w / z prysznicem

Ruchy te są bardzo podobne do i wychodzenie z łóżka, ale wymagają więcej ruchu w które są zmuszone podnieść nogę i wyginać swoje biodra. Ćwiczenie to nie powinno być wykonywane, dopóki można chodzić dość dobrze bez walker. Równowaga jest również ważne, jak powierzchnie niewątpliwie być mokra podczas wykonywania tych zadań na dzień.

Stretching / Oddychanie

Niektóre fizjoterapeutów będzie zawierać szereg szkoleń oporu i ćwiczenia rozciągające, aby dalej budować mięśnie stabilności w biodrze. Mogą one obejmować, zginaczy bioder ruchy ruch od gumek do ćwiczeń, a nawet ruchy krok na schodach. Twoje postępy w cyklu odzyskiwania określi trudności tych ćwiczeń.