adcov.com

Periodyzacja dla Weight Loss

Periodyzacja jest termin używany przez trenerów i pracowników służby zdrowia, aby opisać oddzielenie programu ćwiczeń w do liczby cykli lub okresów. W czasie, strategia ta została udowodniona dać lepsze rezultaty niż standardowy harmonogram pracy na zewnątrz. Kluczem do sukcesu jest zmiana zestawów, powtórzeń i wagi w danym przedziale czasu. Zmieniając te elementy, organizm nie może dostosować się do ćwiczeń, a tym samym będzie się zmieniać i osiągać wyniki.

Podstawy periodyzacji

Tudor Bompa, człowiek za periodyzacji, powiedział: "W szkolenia nic nie dzieje się przez przypadek, a przez projekt." Istnieje pięć kroków do periodyzacji: Ogólne klimatyzacja, siła, moc, utrzymanie i odzyskanie. Wszystkie zawierają różne pomysły, które są połączone, aby osiągnąć wspólny cel, w tym przypadku utraty wagi.

Modele periodyzacji

Korzystanie z pięciu kroków, aby stworzyć plan treningu jest proste i skuteczne. Wychodząc z ogólnej klimatyzacji, wybrać ciężar, który uważasz za umiarkowane i ukończenia 02:58 zestawy dla 12 do 15 powtórzeń dla każdego ćwiczenia. Zawierać co najmniej jedno ćwiczenie dla każdego z głównych grup mięśni. Po tradycyjnym modelu periodyzacji, ustawić wagę i powtórzeń dla ćwiczeń na wytrzymałość, co jest kolejnym krokiem. Chociaż trzeba jeszcze wypełnić 02:58 zestawy, powtórzenia należy dostosować się do sześciu do ośmiu powtórzeń, aby umożliwić większej masie. Następny krok jest moc, gdzie wagi są w ich najcięższy i najbardziej intensywne. Powtórzenia należy spadła do trzech do pięciu, a obciążniki są włączone. Ostatnie dwa etapy obejmować doprowadzenie powtórzeń powrót do umiarkowanego poziomu i spada intensywność powrotem także. W fazie podtrzymującej, twoje ćwiczenia powinno zawierać od 6 do 10 powtórzeń, za jedyny dwa zestawy. Pozwoli to czas mięśnie odbudować się i uzupełnienia składników odżywczych uszczuplonych podczas ćwiczeń. Ostatnia faza jest odzysk. Powtórzeń powinny zostać podniesione do 12 do 15, a na niskiej intensywności. Wystarczy tylko wypełnić jeden zestaw każdego ćwiczenia. To pozwala organizmowi wciąż ćwiczenia bez przeciążenia mięśni.

Utrata masy ciała i Periodyzacja

Periodyzacja przy ustalaniu celów i rozpoczęciem rutynowego treningu jest doskonałym modelem. To może pomóc w ustaleniu właściwej wagi, powtarzania i strukturę, że dobry trening powinien zawierać. Obejmuje zdrową dietę z harmonogramu treningu. Poprzez połączenie tych dwóch aspektów kondycji, można zmienić swoje ciało i życie.