adcov.com

Perforowane Objawy Colon

Perforacja lub otwór w ścianie jelita grubego jest bezpośrednim stanem zagrożenia życia. Najczęstsze przyczyny to uraz lub zakażenie; W niektórych przypadkach, uraz może prowadzić do infekcji. Jelita grubego jest ważnym elementem utrzymania stanu nawodnienia ciała. Wszelkie objawy związane z perforowanym jelita grubego należy traktować bardzo poważnie. Należy zwrócić się do lekarza od razu, jak chirurgiczna jest często potrzebne, aby uratować życie kogoś z tego warunku.

Celem Colon

Tak naprawdę są dwa dwukropki, duże jelita grubego prowadzi do małej okrężnicy. Zadaniem dużej okrężnicy jest absorpcja wody i minerałów z spożywanej materii. Małe i fałdy jelita grubego sprawia odpady do eliminacji. Ścianki wykonane są z obu mięśni gładkich przenieść materiału wzdłuż przewodu. Okładzina składa się z komórek selektywnie przepuszczalnych, które umożliwiają pewne substancje jak woda przejść ale zapobiec przedostawaniu się bakterii ciało

Zakażenie

Przy pewnych warunków, takich jak wrzodziejące zapalenie jelita grubego, śluzówka jelita ulega erozji w miejscach, dzięki czemu bakterie infiltracja tkanki. W skrajnych przypadkach, bakterie mogą tworzyć kieszeń, która ropnie i perforuje ściany. Powoduje to w otwartym kanale przez drobnoustroje przewodu pokarmowego, aby przejść do jamy brzusznej.

Uraz

Czasami normalne, zdrowe okrężnicy rannych, w wyniku perforacji albo rozdarcia. To może pojawić się w wielu aspektach od impaling obrażeń gdzie obcy obiekt porusza się ciało, tworząc otwór. Może także wystąpić, jeśli brzucha kruszy devitalizing tkanki tworząc wiele małych perforacji lub wycieki do brzucha.

Objawy

Perforacja jelita jest zagrożenie życia, a twoje ciało wie. Objawy są silne bóle brzucha, gorączka, nudności i zakażenie. Zwykle są znaczące objawy wcześniejsze do perforacji chociaż. Bóle brzucha, nudności, utrata apetytu i biegunki są wszystkie znaki należy skorzystać z pomocy lekarskiej.

Naprawa

Jeśli ściana jelit jest osłabiony i nie tylko naprawdę perforowane, wiele razy leki i odpoczynku może naprawić szkody. Jeśli ściana jelit jest perforowana niezwłoczna naprawa chirurgiczna jest jedyną opcją. Po operacji płukania jamy brzusznej, płukania jamy brzusznej, mogą być potrzebne. Silne antybiotyki przepisane przez lekarza należy traktować jako skierowane. Po wszystkich zaleceń pooperacyjnych jest kluczowe, ponieważ ściany jelita jest jeszcze w osłabionym stanie.