adcov.com

Pełna maska ​​na twarz Problemy CPAP

Bezdech senny jest częstym zaburzeniem snu, które mogą powodować poważne problemy zdrowotne. Możliwe jest leczenie za pomocą ciągłego dodatnie ciśnienie w drogach oddechowych (CPAP) maszyny. Maszyny te pracują dostarczając ciągłego nacisku powietrza, który minimalizuje lub eliminuje epizody bezdechu. Jednym z elementów maszyny CPAP jest maska. Popularny typ maski jest maska ​​twarz, a gdy te są skuteczne, mają swój własny zestaw problemów.

Niewygoda

Doświadcza dyskomfortu jest częstym problemem związanym z maską CPAP. Może to być od regulacji pasy na masce zbyt ciasne lub o maskę, która nie mieści się prawidłowo. Maska, która dobrze pasuje powinien być wygodny na tyle, aby zapobiec przedostawaniu się powietrza, ale nie powodują ból lub dyskomfort.

Wyciek powietrza

Powietrza, które wycieka wokół maski jest spowodowane z maski nie skorygowanej jest mocno wystarczająco lub maski, które nie pasowały. Jeśli tak się stanie, wyregulować pasy na masce, dopóki nie ma wyciek powietrza, lub wypróbuj inną maskę, aż pojawi się taki, który pasuje prawidłowo.

Klaustrofobia

Możesz mieć okresu dostosowania do noszenia maski, a nawet mogą mieć niewielkie klaustrofobicznych uczucia w początku. To odejdź z czasu i cierpliwości. Jeśli to nastąpi, można zacząć powoli nosząc maskę krótkich okresach jawie, aż przyzwyczaisz się do posiadania go na twarzy, a następnie zwiększyć czas do używania go podczas snu.

Podrażnienie skóry

To jest możliwe, aby rany lub podrażnienia skóry z użyciem maski. Często jest to spowodowane nieszczelnego maski lub pocenia się wokół maski. Aby zapobiec takiej sytuacji, należy oczyścić maskę codziennie i niech wyschnięcia. Mycia twarzy pomoże również zapobiec gromadzeniu olejów na maskę. Podrażnienia skóry mogą być również spowodowane z maską źle dopasowane.

Usuwanie maski podczas snu

Możesz znaleźć się zdejmowania maski podczas snu. Jeśli tak się stanie, upewnij się, że maska ​​pasuje do Ciebie prawidłowo. Należy również do zaangażowania się przyzwyczaić do noszenia i używania maski. To zajmie wytrwałości, ale wzrosła jakość snu i lepsze zdrowie wystąpić będzie warto.

Ograniczone Pozycje Sypialni

Noszenie pełnej maska ​​często ogranicza pozycje, w których można spać; spać na boku może złamać pieczęć, umożliwiając wyciek powietrza wokół maski. Maska naprawdę tylko pozwala spać na plecach, które mogą być szkodliwe dla bezdechu sennego.