adcov.com

Parownik vs. Fajny nawilżacz mgła

Wiele osób cierpi na ból gardła, suchość skóry, schorzenia dróg oddechowych, przeziębienia i alergie, a wyjątkowo suche powietrze jest często czynnikiem przyczyniającym się do tych problemów. Gdy poziom wilgotności spadnie, tęsknimy za odrobiną wilgoci w powietrzu. To miejsce, gdzie parowniki lub fajne nawilżacze mgły może pomóc. Podczas parowniki i fajne nawilżacze mgły oba dodać wilgoci do powietrza, pomaga oddychać i czuć się lepiej, są plusy i minusy obu, więc wykonać badania, aby znaleźć odpowiednie dla swojego domu.

Funkcja

Parowniki użyciu dwóch elektrod wysłać ciepłe, ekscytujący mgły w powietrzu, dzięki czemu jest bardziej komfortowe oddychanie w suchych, chłodnych klimatach. Fajne nawilżacze mgły współpracować zarówno z obrotową tarczą lub wentylator do filtrowania grzywny chłodne mgły w powietrzu, dzięki czemu jest bardziej komfortowe oddychanie w suchych, ciepłych klimatach. Parowniki są bardziej skuteczne w małych pomieszczeniach, podczas gdy nawilżacze może pomieścić małe obszary lub cały dom.

Rodzaje

Parowniki są w obu modelach pary lub ciepłej mgły. Parowniki parowe zagotowania wody do wnętrza urządzenia, a ciepłe parowniki mgły pracy z chłodniejszego mechanizmu przepływu powietrza. Fajne mgły nawilżacze wirnika stworzyć parę wodną przez szybko obracającą się tarczą, która działa filtruje wodę przez sito. Par nawilżacze emitują chłodne mgły przez wentylator i filtr wody namoczone. Fajne nawilżacze mgły są dostępne w tabeli-top lub konsoli modeli do małych pomieszczeń, lub w scentralizowanych modeli nawilżanie cały dom.

Korzyści

Posiadanie parownik lub fajny nawilżacz mgła w domu może złagodzić problemy z oddychaniem, przekrwienie i poluzować śluzu, walki bakterie i wirusy, a zwalnia suche nosy, gardła, warg i skóry. Niektóre modele odparowywania pochodzą z filiżanką dodać płynne lekarstwa, które mogą być wdychane z ciepłą mgłę. Parowniki i fajne nawilżacze mgły również obniżyć elektryczności statycznej w domu i zachować tapety z oderwanie ściany. Fajne nawilżacze mgły są bardziej skuteczne niż parowników, jak pracować szybciej, dłużej, i nie rób zbyt gorące powietrze.

Rozważania

Bakterie i grzyby mogą rosnąć w parowniku lub chłodnych zbiornikach nawilżacz mgła i przyczyny szkody, gdy ich wdychania. Szkodliwy biały pył z minerałów w wodzie z kranu emitowanych z nawilżaczy może dostać się do płuc danej osoby, więc wody destylowanej lub filtrowane, należy stosować. Podgrzana woda w parowników może spowodować oparzenia, jeśli urządzenie jest przewróciła. Gorąca para wodna emitowana z parowników może spowodować oparzenia, i jest szczególnie szkodliwe dla dzieci. Nawilżacze są głośniejsze niż parowników i oba muszą być regularnie czyszczone i konserwowane, aby utrzymać wzrost szkodliwych bakterii w zbiornikach wodnych.

Porady dla kupujących

Cena, koszty eksploatacji i konserwacji należy uważać przy zakupie fajny nawilżacz mgła lub parownika. Fajne nawilżacze mgły powinny mieć kontrolę higrostat i bezpieczeństwa odcinający przełącznik. Inne czynniki, które należy wziąć pod uwagę na oba parowniki i fajne nawilżacze mgły są wielkości pokoju i pojemność zbiornika i czy zbiornik jest wyjmować do czyszczenia. Prędkość wentylatora jest również ważne, ponieważ szybciej fanem głośniejsze urządzenie będzie. Funkcje anty-poparzenia, filtry antybakteryjne i lampki należy również rozważyć.