adcov.com

Papierosy i Angina

Paczek papierosów w etykietę ostrzegawczą stwierdzając, że palenie papierosów jest szkodliwe dla zdrowia. Wielu ludzi, którzy palą, dowiedział się o tym fakcie, kiedy osobiście doświadczyć problemów zdrowotnych, które obejmują piersiowej.

Dusznica bolesna

Według Heart, Lung and Blood Institute, dusznica bolesna jest ból lub dyskomfort w klatce piersiowej, który występuje, gdy mięsień sercowy nie otrzymuje wystarczającej ilości tlenu. Niektórzy ludzie doświadczają bólu ciśnienia lub ściskania w klatce piersiowej, inni czują się tak, jakby doświadcza niestrawność, a niektóre osoby odczuwają ból w barkach, ramionach, szyi, żuchwy lub pleców.

Objawy

Ból związany z dławicą są objawy choroby wieńcowej o nazwie miażdżyca tętnic. Miażdżyca jest nagromadzenie blaszki tłuszczowej wewnątrz tętnic, który zwęża się je i zmniejsza przepływ krwi, przenosi do serca tlenu. To może blokować tętnice i spowodować atak serca.

Palenie papierosów

Palenie papierosów jest główną przyczyną miażdżycy naczyń i dusznica bolesna. Zmniejsza tlenu w sercu, zwiększa ciśnienie krwi i tętno, zmniejsza dobry cholesterol HDL i zwiększa ryzyko zawału serca i udaru mózgu.

Zagrożenia dla niepalących

Zgodnie z Cleveland Clinic, więcej palić i dłużej palisz, tym bardziej zwiększyć ryzyko rozwoju dusznicy bolesnej i miażdżycy. Ludzie, którzy palą paczkę papierosów dziennie mają dwukrotnie ryzyko rozwoju chorób serca, niż u osób niepalących.

Korzyści z rzucenia palenia

Według American Heart Association, ci ludzie, którzy rzucili palenie może zwiększyć swoje życie między 1i 9 lat. Zmniejszają ich szanse na atak serca i zgonu o 50 procent i może uwolnić się od bólu dławicy piersiowej.