adcov.com

Pantoprazol Side Effects

Pantoprazol jest lek na receptę stosowany do pomocy kwasu refluks, choroba refluksowa przełyku i zespołu Zollingera-Ellisona, stan, w którym żołądek wytwarza zbyt dużo kwasu. Może on być również stosowany do leczenia wrzodów żołądka lub jelit. Pantoprazol jest inhibitor pompy protonowej, który blokuje produkcję kwasu w żołądku. Gdy wydzielanie kwasu w żołądku, zmniejsza się, użytkownik uzyska mniej objawów refluksem i GERD, takie jak zgaga, przewlekłego kaszlu i trudności z zasypianiem.

Żołądkowo-jelitowe skutki uboczne

U niektórych pacjentów przyjmujących pantoprazol doświadczy biegunkę, łagodne nudności i wymioty, ból brzucha i łagodny jak skutków ubocznych leków. Efekty te nie są oznaką problemu i nie muszą być zgłaszane do lekarza.

Neurologiczne skutki uboczne

Bóle głowy są znane działanie niepożądane pantoprazolu, ale nie są one powodem do niepokoju. Jednak niezwykłe zmęczenie lub wyjaśnione i obraz zmiany mogą wskazywać na problem i należy niezwłocznie zgłosić się do lekarza.

Znaki wzrost poziomu cukru

W rzadkich przypadkach, pantoprazol może spowodować niebezpieczny wzrost poziomu cukru we krwi, stan charakteryzujący się skrajnym pragnienie, zwiększone oddawanie moczu i zaburzenia psychiczne. Niezwłocznie zgłosić te objawy do lekarza.

Objawy zakażenia

Niektóre efekty uboczne pantoprazolu są podobne do tych wspólnych zakażeń, takich jak grypy lub przeziębienia. Pamiętaj, aby powiedzieć lekarzowi, jeśli wystąpi gorączka, dreszcze lub ból gardła biorąc pantoprazolu, ponieważ może to wskazywać na ewentualne komplikacje, które wymaga leczenia.

Inne poważne działania niepożądane

Inne działania niepożądane pantoprazolu, które mogą wskazywać na potencjalnie poważne powikłanie to ciemny kolor moczu, żółtaczka, ból w klatce piersiowej, nieregularne lub szybkie bicie serca, czerwony, pęcherzami lub łuszczeniem się skóry i dziwne krwawienie lub zasinienie. Jeśli wystąpi którykolwiek z tych objawów niepożądanych podczas stosowania pantoprazolu, należy natychmiast powiadomić lekarza.