adcov.com

Pamięć & Dementia

Pamięć & Dementia


Demencja nie jest chorobą, ale grupą specyficznych objawów, zgodnie z Mayo Clinic. Objawy te są często na tyle poważne, aby osłabić normalnych codziennych czynności i funkcji w życiu człowieka. Najczęstszą przyczyną otępienia jest choroba Alzheimera, zgodnie z Mayo Clinic, ale mnóstwo przyczyn może wywoływać objawy demencji.

Znaczenie

Zgodnie z Mayo Clinic, demencja jest definiowana jako utrata pamięci wraz z innymi kwestiami, takimi jak problemy z wyroku i trudności z mówieniem. Objawy te wynikają z choroby lub urazu, które zmienia sposób funkcjonowania mózgu.

Identyfikacja

Utrata pamięci jest najczęstszym objawem demencji. Jednak to, co utracone wspomnienia zależy od osoby. Ludzie z demencją może zapomnieć ludzi, miejsc i nawet prostych faktów, jak, gdzie umieścić te klucze. Jednakże, otępienie więcej niż utrata pamięci. Ludzie z demencją wykazują również inne objawy, takie jak problemy z komunikacją, drastycznych zmian w osobowości, dziwne i niewłaściwe zachowanie w miejscu publicznym, kłopoty z koordynacją, pobudzenie i w najcięższych przypadkach halucynacje i paranoja.

Rodzaje

O ile choroba Alzheimera, choroba nieuleczalną, który niszczy komórki mózgu jest najczęstszą przyczyną otępienia, utraty pamięci może być przypisane do wielu innych przyczyn. Podczas gdy niektóre rodzaje demencji są nieodwracalne, tak jak rodzaj spowodowane chorobami mózgu, oraz innych chorób, takich jak choroby AIDS i Huntingtona, otępienie spowodowane przez problemy, takie jak zatrucie, niedobory immunologiczne, reakcje na leki, endokrynologicznych i problemów hormonalnych i mózgu mogą być w całości odwrócony, jeśli przyczyna jest traktowany. Odzyskiwanie pamięci, zależy od stopnia szkody wyrządzone mózgu.

Ostrzeżenie

Zgodnie z Mayo Clinic, osoby z ciężką demencją będzie prawdopodobnie wymagało około-the-clock ostrożność, ponieważ ich stan może być bardzo niebezpieczne. Ludzie z demencją często przestać jeść i pić, nie może brać leki na własną rękę, zatrzymać dbanie o higienę osobistą i mają problemy ze snem. Ludzie z demencją są również bardziej narażone na zranienia się, ponieważ wiele z nich ma problemy z chodzeniem lub nawigacją schodów i innych trudno dostępnych miejsc.

Zapobieganie / Rozwiązanie

Zgodnie z Mayo Clinic, ważne jest, aby uważać, gdy tylko jest to możliwe, jeżeli osoba wykazuje objawów demencji. Wcześniej, jest on traktowany, tym bardziej skuteczne, że lekarze będą na przywrócenie utraconej pamięci. Istnieją kroki można podjąć, aby zapobiec demencji również. Utrzymanie umysł aktywny, poziom cholesterolu i ciśnienie krwi niskie, a utrzymanie się społecznie i fizycznie aktywny wszystkim zmniejszyć ryzyko zachorowania na stan, który prowadzi do demencji.