adcov.com

Oznaki i objawy zapalenia wątroby typu C u mężczyzn

Oznaki i objawy zapalenia wątroby typu C u mężczyzn


Zapalenie wątroby typu C jest chorobą wirusową, która może powodować bliznowacenie i ewentualne uszkodzenie wątroby. Wirus jest przenoszony za pośrednictwem zainfekowanych płynów ustrojowych i krwi, najczęściej z powodu dzielenia się igłami lub wykorzystanie sprzętu tatuażu skażonej. Wirus może także rozprzestrzeniać się poprzez stosunek płciowy i od matki w ciąży z dzieckiem. Jest to niezwykle ważne, aby wykryć wątroby typu C wcześniej, ponieważ, mimo, że nie mogą być leczone, może być traktowane, aby uniknąć uszkodzenia wątroby. Objawy występujące u ludzi, są podobne do tych u kobiet, że kobiety mają dodatkowe objawy związane z ich cyklem miesiączkowym i ciąży.

Bezobjawowe

Kiedy zapalenie wątroby typu C jest transmitowany pierwszy, nie ma znaków i nie ma objawów. To sprawia, że ​​jest to konieczne dla osób, które mają być testowane na zapalenie wątroby typu C. Jeśli ty lub twój partner ma wspólne igły lub miał seks bez zabezpieczenia w przeszłości, ważne jest, aby zrobić test jak najszybciej jest. Do czasu wystąpienia objawów u niektórych pacjentów, wirus już zaczęła uszkodzić wątrobę.

Grypopodobne

Po wczesnej fazie bezobjawowo zdał, osoby z wirusem może zacząć cierpieć objawy grypopodobne. Są to: gorączka, zmęczenie, brak apetytu, nudności i bóle stawów i mięśni, według MayoClinic. Jeżeli objawy te nie reagują na tradycyjne leczenie grypy, warto coraz check-up i test na zapalenie wątroby typu C

Inne łagodne objawy

Wirusowe zapalenie wątroby typu C nie zawsze powodują objawy grypopodobne dla wszystkich pacjentów. Według strony internetowej Janis Morrow Memorial niektóre objawy obejmują zespół jelita drażliwego, wahania nastroju, bóle głowy, drętwienie kończyn, mgła mózgu, duszność i obrzęk twarzy.

Objawy wątroby

Główne symptomy zapalenia wątroby typu C są związane z wątroby. Pacjent może zauważyć, obrzęk lub ból w okolicy wątroby we wczesnych stadiach choroby. Ponieważ funkcja wątroby maleje może wystąpić inne objawy, takie jak żółtaczka (żółknięcie skóry), skłonność do krwawienia i siniec łatwiej ciemne zabarwienie moczu i bliznowacenie (marskość) w wątrobie. Dalsze objawy zapalenia wątroby typu C obejmują zachorowania na raka wątroby lub całkowitego uszkodzenia wątroby. Gdy wątroba nie, toksyn w organizmie, które mogą gromadzić się prowadzić do zwiększonych przełyku żył i uszkodzenie układu nerwowego.