adcov.com

Oznaki i objawy aury Migrena

Oznaki i objawy aury Migrena


Według Krajowej Fundacji ból głowy (NFZ), prawie 30 milionów Amerykanów doświadczenie migreny. Migrena z aurą jest również określana jako "klasyczny" lub "klasycznego" migreny. Według NFZ, Lewis Carroll, autor "Alicji w Krainie Czarów", cierpiał na aura migreny i opracowane pomysły na jego książki z zaburzenia widzenia wystąpiły natomiast w fazie aury. Według Fundacji Badań Migrena, 15 do 20 procent osób cierpiących na migreny doświadczają aurę przed ich migreny. Zgodnie z Mayo Clinic, aura jest znak ostrzegawczy lub sygnał, który występuje w ciągu jednej godziny przed rozpoczęciem migrena, i może trwać od 10 do 30 minut. Ludzie doświadczają aury jak zaburzenia czucia, objawy fizyczne lub kombinacja tych dwóch.

Zaburzenia widzenia

Zaburzenia widzenia są najczęstszym rodzajem fazie aury. Zaburzenia wzroku zazwyczaj zaczynają się w centrum pola widzenia i rozprzestrzeniać na zewnątrz. Nieprawidłowe odczucia wizualne mogą zawierać lśniące plamy lub gwiazdy, zygzakowate linie, które powoli unoszą się w całym polu widzenia, czasowej utraty wzroku, które zwykle wpływają na widzenie peryferyjne, martwego pola w polu widzenia i błyski światła lub kropek.

Inne zaburzenia czucia

Oznaki i objawy aury migreny, które dotyczą innych niż zmysły wzroku obejmują usłyszeniu dzwonka dźwięk w uszach, drętwienie twarzy, czując mrowienie w rękach i nogach, problemy z mówieniem lub zrozumienia, że ​​ktoś mówi do ciebie i zmian w zapach, smak i dotyk.

Dodatkowe objawy

Dodatkowe objawy migreny z aurą obejmują dezorientacja, rozdrażnienie, depresja, niepokój, dawka energii lub głodu, zmęczenie i osłabienie mięśni po jednej stronie ciała. Osób z migreną z aurą mogą wystąpić nudności, wymioty, uczucie bolesne pieczenie lub kłujące odczucia skóry podczas wykonywania codziennych czynności (takich jak szczotkowanie włosów) oraz wrażliwość na światło, dźwięki i zapachy. Niektórzy ludzie doświadczają "dziwne uczucie", ale nie są w stanie go opisać.

Ból

Silny ból głowy związany z migreną z aurą jest opisany jako intensywne pulsowanie lub tępym bólem, a ból może wystąpić przed lub po rozpoczęciu aura. Według American Academy of Family Physicians, osoba może poczuć aurę i migreny w tym samym czasie. Ból pojawia się zwykle po jednej stronie głowy, ale może wpływać na obydwie strony.