adcov.com

Oznak narcyzem

Oznak narcyzem

Narcystyczne zaburzenia osobowości jest zaburzenie psychiczne, które, choć nie często, może być bardzo niszczące dla ludzi w relacjach. Szacuje się, że około 1% populacji ma na to zaburzenie. Uważa się, aby być zakorzenione w dzieciństwie doświadczenia i w biednych rodziców, chociaż niektórzy badacze uważają, że to bardzo dziedziczne.

Arogancja i poczucie prawa

Najbardziej oczywistym znakiem narcyzm w osoba jest tendencja do być arogancki. Narcyzem czuje że jest specjalny, lepiej niż inni ludzie i prawo do specjalnego traktowania w wyniku. Może on czuje, jakby on powinien być w stanie iść do przodu linii zamiast czekania w kolejkach jak wszyscy inni. On może chwalić się dużo i przesadzać o jego dokonaniach. Nienasycona potrzebuje uwagi, inaczej znany jako "narcystyczne dostaw." Inne należy stale uwielbienia i podziwiając go i jego błyskotliwość i talent. On musi być w centrum uwagi na każdym zebraniu, oraz każdą osobę, która nie powiesić na jego każde słowo będzie odrzucony, skrytykował lub nawet zaatakował. Jeśli ktoś mówi o sobie bez przerwy i nie jest zainteresowany rozprawy o Tobie w ogóle, to można podejrzewać, że osoba może być narcyzem.

Eksploatacji

Narcyzem nie widać innych ludzi jako w pełni człowieka, jak widzi siebie. W takim stopniu, w jakim on jest zaniepokojony, on jest jedyną osobą, która naprawdę istnieje; innych ludzi istnieje jako źródeł zaopatrzenia narcystyczne i zrobić jego licytacji i pomóc mu iść do przodu. Z tego powodu narcissist często wykorzystuje ludzi w pracy i w rodzinie. On może oczekiwać, że inni robić wszystkie nudne części jego pracy dla niego, a on nie daje im żadnych kredytów dla niego. On może oczekiwać członków rodziny do pracy dla niego za darmo. Niektóre narcyzów żerują na innych seksualnie, uwodzenia i porzucenie kochanków w krótkim odstępie czasu. Socjopatycznych narcyzem może przekształcić się w wprost przestępczych.

Brak empatii

To jest niemożliwe dla narcyzów zdrowe relacje z innymi ze względu na ich arogancja i wyzysku zachowań. Ale być może najbardziej destrukcyjnych jakość narcissist jest jej brakiem empatii. Narcyzów jelenii, wykorzystać i niedocenianie innych ludzi wokół nich z małym lub bez wyrzutów sumienia. Staje się oczywiste, po jakimś czasie że nie wierzą materii w ogóle w porównaniu do ich własne uczucia innych ludzi. Nie wydaje się mógł zauważyć lub troszczyć się o życie innych ludzi. Wspaniałe brakuje wyobraźni w ich zdolność do ignorować ból osób, które bolą.

Złe granice

Narcyzów wykazują, co psychologowie nazywają "złe granice." Oznacza to, że lekceważenie ich normalne ograniczenia zachowań społecznych: może pożyczyć rzeczy bez zgody; niegrzeczne komentarze o wygląd innych ludzi; dotykać ludzi niewłaściwie i ogólnie lekceważenie innych ludzi prawowitym "granice," granice, których normalni ludzie szanować. Do nich inne osoby są nieistotne, więc dlaczego nie naruszać ich granice? Narcyzem staje się wściekły, jednak, jeśli oprzeć się jego naruszenie swoje granice lub spróbować umocnić granicę z nim.

Do czynienia z narcyzów

Według Sandy Hotchkiss, ekspert w dziedzinie narcyzm, można zabezpieczyć się przed narcyzów w swoim życiu na cztery sposoby. Po pierwsze musisz zrozumieć siebie i własnej podatności na atrakcji uroczy, charyzmatyczny narcyzem. Po drugie należy zdjąć różowe okulary i przyznać się do siebie, że narcissist jest nie normalny, empatyczne osoby jak ty. Po trzecie, należy ustawić granice z tą osobą, co jasne wypowiedzi na temat co to jest i nie jest wszystko w porządku z Tobą. Wreszcie można pielęgnować wzajemne relacje, gdzie obie strony dawać i brać, tak samo, i nikt nie jest "gwiazdą".