adcov.com

Owoce Dragon Nutrition

Owoc smoka, znany również jako pitahaya lub Pitaja, owoc kaktusa i jest tak piękne, jak to jest smaczne i pożywne. Kolor smoka owoców waha się od jasnego żółtego do głębokiej magenta. Owalny owoc jest wielkości pomarańczy i jest pokryta formacji Spike, nadając mu przydomek smoka. Wnętrze owocu jest wypełnione słodkim, półprzezroczyste masy celulozowej i maleńkich czarnych nasion jadalnych.

Witamina C

Dragon fruit jest wspaniałe źródło witaminy C, z zaledwie 100 gramów suszonych owoców smoka lub jednego kawałka świeżych owoców spełniającej prawie 50 procent zalecanego dziennego spożycia przez US Food and Drug Administration. Witamina C jest ważnym wsparcie układu odpornościowego, a nawet może przyczynić się do skrócenia czasu trwania i ciężkość przeziębienia.

Antyoksydanty

Dragon fruit jest pełen przeciwutleniaczy, które działają na rzecz ochrony komórki organizmu przed uszkodzeniami powodowanymi przez wolne rodniki, które przyspieszają starzenie się, a nawet tworzą tkanki nowotworowe.

Światłowód

Dla tych, którzy próbują zwiększyć dzienne spożycie błonnika, owoc smoka może być słodka alternatywa. O połowę dużego smoka owoców, lub 100 gramów, może zawierać do 1 grama błonnika, a każde 100 gramów suszonych owoców może mieć więcej niż 10 gramów błonnika.

Tłuszczu i cholesterolu

Dragon fruit zawiera liczne drobne, jadalne nasiona, co oznacza, że ​​ma trochę tłuszczu. Ponieważ czarne nasiona są tak małe, usunięcie z soczyste miąższu owoców jest trudne i wymaga nadmiernego wysiłku. Większość tłuszczu znaleziono w dragon fruit jest tłuszczów jednonienasyconych, które ogólnie uważa się za zdrowszą formę tłuszczem. Chociaż wiele osób pracujących w celu obniżenia cholesterolu są zaniepokojeni nasion i orzechów, owoców smoka można dodać do zdrowej diety, bez obaw o wpływ na poziom cholesterolu.

Wartość odżywcza

Jedna porcja owoców smoka jest równy jednej całych owoców i zawiera około 60 kalorii, z czego 14 pochodzą z tłuszczów nienasyconych. Porcja owoców smoka nie ma tłuszczów nasyconych, chociaż nie zawiera 9 g węglowodanów, 1 g błonnika pochodzących od i pozostałe 8 g cukrów. Jedna porcja zawiera 60 mg sodu i 2 g białka.

Gdzie i co kupić

Dragon fruit rośnie w tropikalnych regionach Ameryki Środkowej i Południowej, więc należy szukać podczas podróży. Świeży owoc smoka i smok częściej suszone owoce można znaleźć w lokalnym rynku specjalnych.

Rozważania

Należy pamiętać, że suszone Owoce Dragon jest 10 razy bardziej gęsta niż świeżo zerwanych owoców. Zawartość odżywcza 1,5 uncji suszonych owoców smoka jest w przybliżeniu równa pełnej kilogram świeżych owoców.