adcov.com

Outdoor Obuwie obrzęk Foot

Outdoor Obuwie obrzęk Foot


Spuchnięte stopy mogą stać się z powodu urazu (czyli skręcenia lub przerw kości) lub szczepów. Miesiączka, ciąża lub inne przyczyny przyrostu masy ciała może również powodować gromadzenie się płynu w nogach, podobnie jak siedzący tryb życia, zgodnie z University of Maryland Medical Center. Ludzie w podeszłym wieku i z zapaleniem stawów często cierpią z powodu opuchniętych nóg, jak również. Wiele sklepów sprzedaje buty, które mogą być dostosowane do pomieścić obrzęk, ale może być konieczne, aby skonsultować się z lekarzem lub specjalisty, aby stopa ulgę.

Podstawowe Budowa butów

Wiedzieć, czego szukać w każdym rodzaju obuwia rozważyć zakup. Buty dla opuchniętych stóp powinny mieć mocne pięty i być na tyle szeroki, w obszarze palców aby zapobiec stłoczenia, według Footsmart.com. Powinny one również mają dość sztywny trzon, długą wampira i podeszwy wewnętrznej, które można usunąć, aby zrobić miejsce, jeśli to konieczne i pozwolenie na wprowadzenie w razie potrzeby ortezy. (Kapka jest materiał, który tworzy górną część buta, obejmujące górną część stopy i palców. Cholewka jest kawałek metalu lub z włókna szklanego, w środkowej części podeszwy buta, który zapobiega buta zginania na to miejsce).

Footsmart.com zaleca również wysokość pięty w zakresie od 3/4 do 1,5 cala. Upewnij się, że nie ma o długości kciuka w odległości między swoim najdłuższym palcach i czubku buta.

W lecie, wytrzymałe sandały z łatwo regulowanymi ramiączkami może być droga.

Elastyczność

Spójrz na buty, które mają oddychające, rozciągalnych cholewkami i może rozszerzać się stopy. Skóra jest dobrym rozwiązaniem, ponieważ rozciąga się w czasie, zgodnie z Shoo firmy RoomyFit. Obuwie i więcej firma oferuje buty z rozciągliwych tkanin cholewkami. Wiele buty mają rzepy zamiast sznurowadeł lub klamry, które sprawiają, że łatwiej jest zrobić więcej miejsca wewnątrz buta.

Kiedy i Gdzie kupić

Nie kupuj butów rano. Nogi wielu ludzi mają tendencję do pęcznienia później w ciągu dnia, więc wskazane, aby kupić buty po południu lub wieczorem, w zależności Footsmart.com. Poszukaj sklepów (osobiście lub on-line), które zaspokajają do osób starszych lub reklamują ortopedyczne buty. Niektórzy mogą stwierdzić, że buty sportowe, takie jak cross-trenerów lub buty do biegania, zapewnić wsparcie i elastyczność, których potrzebują. Unikaj noszenia trampki, które nie mają na tyle mocne, podeszwa zapewnienia wsparcia, czego potrzebujesz. I nigdy nie kupić obcisłe buty, zakładając będą rozciągać.

Jak zmniejszyć obrzęk

Podnieść nogi, gdy nie jest w ruchu, pić dużo wody i chodzić jak najwięcej, aby uniknąć zatrzymania płynów i krążenie. Utrzymywanie zdrowej wagi stawia mniejszy wpływ na nogi i pomaga utrzymać obrzęk w dół jak najwięcej.

Gdy buty nie Pomoc

Zasięgnąć porady eksperta, jeśli obrzęk pogarsza lub staje się bolesne chodzić w swoich nowych butach. Jeśli nagle obrzęk wzrost, jest czerwony lub ciepłe w dotyku, albo konsekwentnie nie poprawi, kiedy podnosić stopy, udać się do lekarza w celu ustalenia przyczyny lub uzyskać ulgę. Jeśli nie można znaleźć żadnych buty, które są wygodne, skonsultować podiatrist o poradę; może wymagać ortotyka zmienić sposób umieścić swoje stopy w dół, gdy idziesz. Może to potrwać stres off części stopy, który może być, biorąc za dużo wpływu, który może spowodować uszkodzenie części stopy i prowadzić do obrzęku,