adcov.com

Ostre choroby serca

Według American Heart Association, ostry zespół wieńcowy jest czasem używane do opisania osoby, która doznała ataku serca (ostry zawał serca) lub ból w klatce piersiowej z powodu niedostatecznego dopływu krwi do mięśnia serca (ostrego niedokrwienia mięśnia sercowego), który wynika z wieńcowej choroby serca. Po otrzymaniu szybkiej diagnozy, ostry zespół wieńcowy jest bardzo uleczalne.

Przyczyny

Ostry zespół wieńcowy może przejść stopniowo w czasie, gdy łysinki (złogi tłuszczu) opiera się w tętnicach serca. Tablica utrudnia swobodny przepływ krwi przez naczynia.

W chwili twoje serce nie jest już w stanie pompować wystarczającej ilości bogatej w tlen krwi do reszty ciała. Powoduje to brak bólu w klatce piersiowej (dławica piersiowa) lub zawału serca.

Czynniki ryzyka

Mężczyźni, którzy są powyżej 45 roku życia i kobiety w wieku powyżej 55 lat są bardziej skłonni ponieść z ostrym zespołem wieńcowym. Inne czynniki ryzyka obejmują wysokie ciśnienie krwi, wysoki poziom cholesterolu we krwi, cukrzyca typu 2, paleniem papierosów, nieodpowiedniej ćwiczenia i rodziny historii choroby serca.

Objawy

Znaki ostrzegawcze z ostrym zespołem wieńcowym są często podobne do tych, na atak serca. Objawy to palący ból w klatce piersiowej (dławica piersiowa), która trwa przez kilka minut. Może także wystąpić ból w górnej części ramienia lub żuchwy. Inne możliwe objawy to nudności, wymioty, duszność, nadmierne pocenie się i zawroty głowy.

Badania krwi i EKG

Jeśli masz objawy ostrego zespołu wieńcowego i lekarz podejrzewa masz atak serca można przejść elektrokardiogram. Badanie EKG monitoruje aktywność elektrycznej serca za pomocą elektrod przymocowanych do skóry. Może to oznaczać, że jesteś w samym środku ataku serca lub, że jeden już się odbyła.

Jeśli twoje serce zostało rannych w wyniku ataku serca, specyficzne enzymy serca sączyć do krwi. Badania pacjenta będzie wykryć obecność tych enzymów.

Leczenie lekami

Leki stosowane w leczeniu ostrych zespołów wieńcowych będzie zależała od nasilenia zablokowanych tętnicach oraz objawów. Aspiryna jest zwykle podawana, ponieważ to działa, aby utrzymać krew działa swobodnie przez zwężone tętnice serca.

Nitrogliceryna jest często przepisywane w celu łagodzenia bólu w klatce piersiowej. To także ograniczonych czasowo rozszerza naczynia krwionośne i poprawia przepływ krwi do iz centrum.

Beta blokery pomóc rozluźnić mięśnie serca, zmniejszają tętno i obniżyć ciśnienie krwi. Ponieważ beta-blokery mogą poprawić przepływ krwi przez serce twoje, tam jest mniej możliwości uszkodzenie serca w czasie ataku serca.

Angioplastyka i Chirurgii

Jeśli leki nie zwróci przepływu krwi przez swojego serca, lekarz może zalecić operację lub procedurę znaną jako angioplastyki i stentów.

Angioplastyka polega na wprowadzeniu długą rurkę (cewnik) szczupłej do zablokowanego odcinka swojej tętnicy. Drut ze złożonym balonie przepuszcza się przez cewnik do zwężonego obszaru. Po założeniu balonu do zagęszczania osadów na ścianach tętnic.

Rura mesh (stentu) pozostaje w naczyniu, aby pomóc utrzymać go wyraźnie.

Podczas operacji pomostowania naczyń wieńcowych ścieżka jest alternatywa dla krwi, aby przejść wokół zablokowanej tętnicy wieńcowej. Chirurg usunie zablokowany część tętnicy i zastąpić go tętnicy z innej części ciała.

Zapobieganie ostrym zespołem wieńcowym

Istnieje kilka kroków, które można podjąć, aby zapobiec ostry zespół wieńcowy lub poprawić istniejące objawy. Mayo Clinic sugeruje uważnie śledzić na poziomach zarówno ciśnienie krwi i poziom cholesterolu, spożywania zdrowej diety o niskiej zawartości tłuszczów nasyconych i soli, obejrzeć swoją wagę i dostać 30 minut ćwiczeń przez większość dni tygodnia.