adcov.com

Ostra Lęk Relief

Ostra Lęk Relief


Spocone dłonie, drżenie rąk i bicie serca. Masz do czynienia z silnymi uczuciami paniki na co dzień, a czasami może nawet nie wiedzieć, dlaczego. Istnieje wiele sposobów, aby pomóc złagodzić ostry lęk, od określonych zabiegów do metod relaksacyjnych. Oto kilka z nich.

Terapia

Znane są dwa główne rodzaje terapii, aby pomóc ludziom, którzy cierpią z powodu ostrego lęku. Poznawczo-behawioralne adresy terapii zachowania lękowe myśli i napędzane, natomiast narażenie pomaga cierpiącym terapii lęku zmierzyć się obawy w kontrolowanym środowisku. Obie terapie działają w nadziei, że przez zmianę trasy umysł, zarówno wewnętrzne i zewnętrzne wyzwala lęk ostatecznie zostanie zmniejszona lub całkowicie wyeliminowany.

Lek

Trójpierścieniowe leki przeciwdepresyjne (TCA), takie jak amitryptylina lub nortryptyliny (Pamelor) zostały w dużej mierze sukces w leczeniu lęku, hamując wchłanianie zwrotne (wychwytu), norepinefryny serotoniny i dopaminy przez komórki mózgu. Jednakże, znane są spowodować poważne skutki uboczne, w tym suchość w ustach, zamazane widzenie i zaparcie.

Inhibitory wychwytu zwrotnego serotoniny i noradrenaliny (SNRI), jak Effexor wpływają niepokój poprzez zwiększenie w organizmie serotoniny i noradrenaliny, dwóch neuroprzekaźników znanych podnieść nastrój. SNRI zwiększenia tych poziomów trzymając neuroprzekaźników powrotem przed wchłonięte do mózgu.

Selektywne inhibitory wychwytu zwrotnego serotoniny (SSRI) są znane w celu łagodzenia objawów lęku utrudniając reabsorpcji tylko serotoniny w komórkach nerwowych mózgu. SSRIs są popularne, ponieważ wiadomo, że mają ogólnie mniej efektów ubocznych niż w przypadku innych leków przeciwdepresyjnych.

Zmiany w stylu życia

Wyeliminuj wyzwalaczy. Nikotyna, alkohol i cukier są wszystkie używki. Jeśli jesteś już uczucie ostrego lęku, uniknąć tych substancji, są one znane powodować nerwowość przyczynić się do zaburzeń snu.

Śpij dobrze. Mieć stały cykl snu i budzenia i upewnij się co najmniej siedmiu do ośmiu godzin snu każdej nocy. Jeśli nie spać w regularnych odstępach czasu, możesz zacząć odczuwać depresję i niepokój, jak stężenie serotoniny stają się nierówne.

Jedz dobrze. Nadmiar soli, środki konserwujące żywność, niektóre hormony mięsnych, żywności śmieci i wzmacniacz smaku glutaminian sodu (MSG) były znane, aby zwiększyć poziom lęku danej osoby. Staraj się jeść często, dobrze zbilansowane posiłki, które zawierają mięso organiczne, węglowodany złożone i bardzo mało przetworzonej żywności, aby zmniejszyć poziom lęku.

Ćwiczenia. Pierwsze 30 minut umiarkowanej codziennych ćwiczeń pomaga zwiększyć poziom feel-good chemicznych organizmu (endorfin). Jeśli nie masz jeszcze, znaleźć działalności, które lubisz. Może to być rutynowe, takie jak wycieczki siłownia, konkurencyjne jak piłka nożna, czy relaks jak joga.

Ulga uzupełniające

Niektóre osoby cierpiące na lęk wykorzystać zabiegi uzupełniające, takie jak medytacja, gabinet masażu, biofeedbacku i hipnozy jako sposobów na zmniejszenie ich ostrych objawów lękowych. O ile lekarz może zalecić przyjmowanie leków i coraz jakąś formę terapii, można znaleźć dodatkowe ulgi, jeśli urozmaicić planu leczenia.

Ostrzeżenie

Nie tylko szukają sposobów leczenia się, jeśli odczuwa lęk, który utrzymuje cię od bycia w stanie funkcjonować z dnia na dzień. Skorzystaj z pomocy profesjonalisty, który może pracować z wami, aby znaleźć spersonalizowane podejście do konkretnego stanu.