adcov.com

Osoczu bogatopłytkowym do ścięgna

Osoczu bogatopłytkowym do ścięgna


Ścięgna jest bolesne zapalenie ścięgien i tkanki łącznej, które łączą mięśni do kości. Nagłe wzrosty ćwiczeń i aktywności, lub długie okresy powtarzające się ruchy i nadmierne, może powodować niewielkie pęknięcia, aby rozwijać się w ścięgna. Ścięgna w końcu pęcznieje i staje się boleśnie stan zapalny. Zastrzyki z osocza bogatego w płytki krwi-wyrobu utworzonego z własnej krwi pacjenta-w miejscu zapalenia często stosuje się w celu przyspieszenia gojenia.

Wspólne Miejsca do ścięgna

Ramiona, nogi, kolana, łydki, kolana i nadgarstki są częstymi miejscami ścięgna. Sportowcy mogą rozwijać ścięgna barku z nadużywania podczas uprawiania sportów takich jak baseball; tenisiści mogą rozwijać ścięgna w łokciu. Pracowników biurowych, z drugiej strony, może wystąpić zapalenie ścięgien w nadgarstkach z długich godzin na klawiaturze komputera.

Osoczu bogatopłytkowym

Czerwone krwinki dostarczają narządy w całym organizmie niezbędny tlen. Pozostałe składniki krwi: białe komórki krwi, osocza i płytek krwi są niezbędne do walki z infekcji i promocji zdrowia fizycznego i uzdrowienie. Płytki krwi zawierają bioaktywnych białek, w tym czynników wzrostu, niezbędnych do naprawy i regeneracji uszkodzonych ścięgien i innych tkanek miękkich.

Historia

Osocze bogate w płytki krwi pierwszy zaczął być stosowany w leczeniu, w 1970 roku, ale jego wykorzystanie w dużej mierze ogranicza się do szpitali. Najnowsze osiągnięcia technologiczne, aby procedura dostępna w warunkach ambulatoryjnych, jak chodzić w klinikach i gabinetach lekarskich. Zastosowanie osoczu bogatopłytkowym jest ważną częścią rosnącej podejścia znanego jako orthobiologics leczenia, która wykorzystuje innowacji technicznych i medycznych w celu zwiększenia naturalną zdolność organizmu do samoleczenia z urazów układu mięśniowo-szkieletowego.

Procedura stosowana

Mała ilość krwi pacjenta jest odprowadzany z igłą i umieścić w procesie laboratoryjnym 15 minut zwanego wirowanie. Oddziela się krwinki czerwone z krwi i zwiększa stężenie płytek i czynników wzrostu w pozostałej mieszaniny osocza o 500 procent. Osocze bogate w płytki krwi wtryskuje się w miejscu zranienia, gdzie może wywoływania wzrostu nowych naczyń krwionośnych i wspomagania wzrostu nowych komórek zdrowych zastąpienie starych zapalenie ścięgno'S.

Jego miejsce w planie leczenia

Bogato płytkowe osocze leczenie można stosować w miejscu zabiegu chirurgicznego lub dodatkowo do nich. Czy operacja jest wykonywana, inne sposoby leczenia, takie jak ciepło lub zimno, zabiegów i ćwiczeń rehabilitacyjnych USG są zazwyczaj uwzględniane w ogólnym planie leczenia dla pacjentów otrzymujących płytek bogate osocze. Podczas odpowiedzi na leczenie są różne, większość pacjentów wymaga 02:59 zastrzyki rozstawione cztery do sześciu tygodni od siebie. Pacjenci mogą bezpiecznie otrzymać w wielu wstrzyknięciach, jak jest to konieczne.

Dodatkowe korzyści

Pacjenci w każdym wieku, może poddać się leczeniu. Ponieważ rozwiązanie jest wytwarzany z osocza jednostki własnej krwi, procedura niesie żadnego ryzyka niekorzystnych reakcji ze strony układu odpornościowego biorcy. Skuteczne leczenie może eliminować konieczność długotrwałego leczenia bólu. Inne urazy tkanek miękkich leczonych zastrzykami osoczu bogatopłytkowym obejmują szczepy mięśni, zwłóknienie mięśni i skręcenia więzadła. Stwierdzono również stosowane w leczeniu urazów stawów, w tym przewlekłe zapalenie, uszkodzeń chrząstki i urazach łąkotki w kolanie.