adcov.com

Oregon Health Plan dla Dzieci

Oregon Health Plan dla Dzieci


Oregon Health Plan (OHP) jest dotowane przez państwo programu opieki zdrowotnej, który zapewnia rodzin o niskich dochodach dostęp do usług opieki zdrowotnej i pomaga ulepszyć jakość jednostek opieki zazwyczaj otrzymują. Program OHP Plus oferuje dzieci i młodzieży korzyści dzięki współpracy z Federalnym Zdrowia Dziecka Insurance Program (chip).

Przegląd OHP

Celem OHP dotyczących dzieci jest upewnienie się, każde dziecko, w stanie Oregon ma ubezpieczenia zdrowotnego, czy to przez ubezpieczenia prywatne lub grupy lub przez OHP. Dzieci z rodzin o niskich dochodach i tych, którzy są bezdomni są automatycznie kwalifikują się do otrzymania ubezpieczenia zdrowotnego na koszt niewielki lub żaden z rodziców lub opiekunów. Oregon parlamentu głosowali w czerwcu 2009 roku, zgodnie z Portland Oregonian, aby rozszerzyć zasięg OHP, aby więcej dzieci w całym stanie, niezależnie od sytuacji na rynku pracy rodzica.

Program dla dzieci zdrowych

Program Zdrowe dzieci to nowe rozszerzenie z Oregon Health Plan, który otrzymuje część jej finansowania przez Zdrowia Dziecka Insurance Program (chip). Program ten oferuje niedrogie ubezpieczenie zdrowotne dla dzieci przez co najmniej jeden rok, i zasięg mogą wystawać poza rok, o ile dziecko jest uprawnione. Program OHP Zdrowe dzieci jest również otwarty dla dzieci z wcześniej istniejących schorzeń.

Kwalifikowalność

Kwalifikowanie dziecka do OHP zależy od trzech czynników: wiek, rezydencyjnych i dochodu rodziny. Strona OHP członkowskich kwalifikujących dzieci są w wieku 19 lat i musi być mieszkańcy Oregon. Inne kryteria kwalifikowalności nie obejmują posiadające ubezpieczenia zdrowotnego przez co najmniej dwa miesiące, nagłego bezrobocia rodzica i / lub poważnego stanu zdrowia, który wymaga uwagi. Aby zakwalifikować się do darmowych lub tanich składek, dochody rodziny musi być poniżej 300 procent federalnego poziomu ubóstwa (FPL). Dzieci, których rodziny są powyżej 300 procent FPL nie kwalifikują się do OHP, chyba że są niezadaszonym, małoletni bez bezdomnych nieletnich.

Koszty Premium

OHP jest bezpłatne, jeżeli rodzina zarabia 200 procent poniżej FPL, co stanowi około 44,100 dolarów dla czteroosobowej rodziny. Rodzin zarabiających pomiędzy 200 a 300 procent FPL są pobierane składki na ruchomej skali 18 dolarów do 105 dolarów. Stawki ubezpieczenia są oparte na dochodach, jak i liczby dzieci rodzina ma.

Świadczeń objętych

Gdy włączono korzyści dziecka poprzez program OHP Zdrowe dzieci trwa jeden pełny rok, bez względu na status zatrudnienia rodzica i dostępu do grupowego ubezpieczenia zdrowotnego. Korzyści zdrowotne dla dzieci obejmują opieki profilaktycznej, opieki medycznej, wizji i opieki stomatologicznej, sprzęt medyczny, leki na receptę, usługi zależnościami chemicznych oraz w zakresie zdrowia psychicznego.