adcov.com

Opryszczka Leczenie interferonem i rybawiryną

Opryszczka jest nieuleczalna infekcja wirusowa, która często jest przenoszona drogą płciową, ale może również rozprzestrzeniać się poprzez bezpośredni kontakt z opryszczka charakterystycznych dla tej choroby. Rybawiryna jest środek przeciwwirusowy o szerokim spektrum, które wykazuje aktywność przeciw wirusowi opryszczki pospolitej w kilku ostatnich badań, i wydaje się wykazywać lepszą aktywność w połączeniu z leczeniem interferonem. Generalnie jednak lekarze przepisują inne, bardziej skuteczne leki w leczeniu opryszczki.

Herpex simplex

Wirus herpes simpleks jest duża, wirus dwuniciowego DNA, które mogą zakażać człowieka komórek nerwowych. Wirus często jest przenoszona drogą płciową, choć może również rozprzestrzeniać się od kontaktu z opryszczka lub ze skóry do skóry kontaktu z kimś rzuca wirusa. Używanie prezerwatyw jest jedną z najbardziej skutecznych metod, aby zmniejszyć ryzyko nabycia tego zakażenia. Wirus może być tymczasowo utajone i leżą uśpione w zainfekowanych komórkach, czasami przez dłuższy okres czasu, zanim stanie się znów aktywny. Nie ma w chwili obecnej nie ma lekarstwa na wirusa opryszczki.

Rybawiryna

Rybawiryna jest lekiem przeciwwirusowym. Jego struktura molekularna przypomina adenozyny lub guaniny, klocki, że komórki używają do RNA. W przypadku wirusów RNA replikacji rybawiryna mogą być włączone do RNA w miejscu adenozyny lub guanina, powodując mutacje wyłączających wirusa RNA. Rybawiryna działa także na wirusy DNA; wciąż nie jest jasne, w jaki czyni to, chociaż różne mechanizmy, które zostały zaproponowane. Działania niepożądane rybawiryny anemia i wątroby problemy, zmęczenie, mdłości i utrata apetytu.

Interferon

Interferony są białkami niektórych komórek w organizmie wprowadzane w odpowiedzi na infekcje wirusowe. Interferony uwalniane przez zainfekowane komórki może ostrzec innych pobliskich komórek i pomagają wywołać odpowiedź immunologiczną, które zwalczają infekcję. Niektóre wirusy, obejmujące wirusa opryszczki, wydaje się rozwinęły różne poziomy oporności na interferon. Liczba wcześniejszych badań wykazały, że podawanie interferonu alfa w połączeniu z innymi lekami, mogą być przydatne w leczeniu stanów, takich jak zapalenie wątroby typu C i B, działanie uboczne interferonów często przypominają skutków grypy, w tym nudności, biegunka i ból brzucha .

Interferonem i rybawiryną

Interferonem alfa i rybawiryną są dopuszczone do leczenia wirusowego zapalenia wątroby typu C, a nawet są standardowe leczenie zapalenia wątroby typu C, w przypadku gdy nie są one przeciwwskazane. Wcześniejsze badania, takie jak 1986 artykule w publikacji European Journal of Epidemiology, wykazano, że rybawiryna jest użyteczna w leczeniu opryszczki i Połączenie rybawiryny i interferonu zapewnia lepsze wyniki; Dziś jednak, że istnieją inne, bardziej skuteczne metody leczenia.

Leczenie Herpes Simplex

Leki przeciwwirusowe stosowane w leczeniu opryszczki to acyklowir, famcyklowir i walacyklowir. Żaden z tych leków leczy choroby, ale przyczyniają się do zmniejszenia nasilenia objawów i zmniejszyć szansę będziesz przenosić wirusa. Leki te są bardziej prawdopodobne, aby dać dobry wynik niż rybawiryną / interferonem, które są zazwyczaj stosowane w leczeniu zapalenia wątroby typu C, nie opryszczki. Jednak, jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące prawego traktowania stanu, najlepiej skonsultować to osoba lekarz.