adcov.com

Opis szpiczaka mnogiego guza kości udowej

Opis szpiczaka mnogiego guza kości udowej


Szpiczak mnogi jest rak, w którym liczba krwinek białych w osoczu namnażają się zbyt szybko, wpływając na różne systemy w organizmie. Nowotwory są jednym z objawów tego nowotworu krwi i może wystąpić w kości lub w tkankach miękkich.

Nowotwory

Plasmacytomas są nowotwory wytworzone przez szpiczaka mnogiego. Tworzą gdy komórki szpiczaka, zlepiają się ze sobą tworząc grudki. Szpiczak mnogi jest rozpoznanie, gdy więcej niż jeden plasmacytoma jest obecna w organizmie.

Kości udowej

Kości udowej, czasami nazywany kość udową, znajduje się w górnej nodze. Jest mieszek biodra i powyżej dolnej.

Guz kości udowej

Szpiczaka mnogiego, nowotwór kości udowej jest plasmacytoma, który znajduje się na kości udowej. Dzieje się tak, gdy białych komórek plazmatycznych w szpiku kostnym zlepiają się ze sobą tworząc guza.

Objawy

Podczas gdy niektóre szpiczakiem mnogim doświadczyć żadnych początkowych objawów plazmocytomę, inni będą odczuwać ból kości lub złamania.

Leczenie

Leczenie szpiczaka obejmuje chemioterapii, steroidy i promieniowania. Chemioterapia i steroidy spowolnienie progresji i zabijać komórki szpiczaka, podczas gdy promieniowanie zmniejsza guzy oraz łagodzi objawy bólu.

Inscenizacja i rokowanie

Istnieją trzy etapy szpiczaka mnogiego, określone przez poziom białka M, odsetek komórek szpiczaka w szpiku kostnym i czynników jak podwyższonego stężenia wapnia we krwi. Lekarz będzie używać scenę i konkretnego typu szpiczaka mnogiego do określenia prawdopodobnej odpowiedzi na leczenie i rokowanie.