adcov.com

Opcje na śniadanie zdrowe

Opcje na śniadanie zdrowe


Dorośli, którzy jedzą zdrowe śniadanie są bardziej skłonni do korzystania z szerokiego zakresu świadczeń zdrowotnych, w tym obniżenia poziomu cholesterolu i niższej wagi, a dzieci, które mają tak cieszyć lepszą koncentrację i koordynację ręka-oko. Rozpocznij dzień od zdrowego, dobrze zaokrąglone śniadanie i przygotować się do czerpania korzyści dzisiaj.

Pełnoziarniste

Całe ziarna są integralną częścią dnia. Pełnoziarniste może pomóc zmniejszyć ryzyko chorób serca i występowanie zaparć, oprócz pomoc w kontroli wagi i zdrowego rozwoju płodu. Można znaleźć w wielu całe ziarna zbóż, babeczki otręby, bułeczki, tosty i krakersy.

Białko

Białko jest niezbędne dla organizmu z wielu powodów, w tym zdrowia i dobrej paznokci włosów, powstania nowych ważnych substancji chemicznych organizmu, naprawy tkanek komórek i budowy mięśni. Ponieważ organizm nie przechowuje białka, ludzie muszą jeść codziennie, aby utrzymać wystarczająco zdrowy. Na zdrowe śniadanie, dodać porcję dwu- lub trzy-uncji białka. Wybierz z jaj, masła orzechowego, chude kawałki kurczaka lub wołowiny i ryb, zwłaszcza tuńczyka i łososia.

Nabiał

Najbardziej znaną zaletą mlecznych jest wapń, który wzmacnia zęby i kości, ale również potas, który pomaga ustabilizować ciśnienie krwi; Witamina D, odporny regulator systemu; i białka. Przetwórstwo jest naturalnie wysokiej zawartości tłuszczu, ale można wybrać opcje, o niskiej zawartości tłuszczu, takie jak mleko odtłuszczone, bez poświęcania jego korzyści zdrowotne. Inne opcje obejmują mleczne ser, twaróg i ser naturalny, bez konserwantów, są najlepsze, i niskotłuszczowe jogurty.

Owoce i warzywa

Spożywanie wystarczającej ilości owoców i warzyw, jest niezbędna do utrzymania zdrowego układu odpornościowego, stabilizujący poziom cukru we krwi i daje energię ciała na co dzień. Dla zdrowej dawki witaminy C, spróbuj pomarańczę lub brzoskwini; na wstrząs antyoksydantów i doskonałym zdrowiu krążenia, wybierz ciemne czerwone, niebieskie lub fioletowe owoce. Czosnek i cebula zawierają allicyna, związek antybiotyk / przeciwwirusowe, podczas gdy awokado, zielony groszek i kukurydza żółty pomaga zmniejszyć ryzyko osteoporozy i zaćmy. Jeśli po prostu nie może znieść idei warzyw i owoców na śniadanie, zastąpić pełną porcję 100 procent soku owocowego.