adcov.com

Opcje Leczenie raka pęcherza moczowego

Rak pęcherza form raka, który ma wpływ na tkankę pęcherza. Może on wystąpić u każdego w każdym wieku, ale najczęściej spotykane u osób starszych. Leczenie raka pęcherza moczowego w znacznym stopniu zależy od ciężkości nowotworu w momencie rozpoznania. Kiedy wcześnie wykryty rak pęcherza moczowego jest bardzo leczyć.

Przezcewkowej

Rodzaj zabiegu wykonywany w leczeniu raka pęcherza moczowego zależy od rodzaju raka pęcherza moczowego pacjent ma. Nieinwazyjne rak pęcherza lub rak pęcherza moczowego, który nie przenika do głębszych warstw w obrębie ściany pęcherza moczowego, zazwyczaj traktuje się przezcewkową resekcji. Wiąże się to usunięcie tylko guza za pomocą cytoscope, cienką instrumentu lampowych. Raz wewnątrz pęcherza, cytoscope wypala guza z wysokoenergetycznej wiązki światła.

Cystektomii radykalnej

Rodnik cystektomia są powszechnie wykonywane z rakiem pęcherza przeniknął wewnętrzne ściany pęcherza moczowego i potencjalnie mięśnie i narządy około pęcherza. Chirurg usunie pęcherza moczowego i innych narządów lub węzłów chłonnych, które zawierają raka. U mężczyzn, niektóre z narządów, które mogą być usuwane są pęcherzyki nasienne i prostaty. U kobiet, macicy i jajników można usunąć, jeżeli wpływa na raka.

Chemoterapia

Chemioterapia jest lek stosowany albo zabijania komórek nowotworowych lub zaprzestać ich reprodukcję. Chemioterapia może być podawana dożylnie wstrzykując go dożylnie lub domięśniowo lub bezpośrednio do pęcherza, wprowadzając przez cewkę moczową z użyciem cewnika. Chemioterapii jest często stosowane w celu zniszczenia wszelkich pozostałych komórek rakowych lub po operacji, aby zmniejszyć dowolne guzy, które mogą być zbyt duże dla operacji. Chemioterapii jest często stosowana razem z radioterapią.

Promieniowanie

Radioterapia jest metodą leczenia, która wykorzystuje wysokiej energii wiązki kierowane bezpośrednio na obszarze zagrożonym. Jako radioterapię można stosować na dwa sposoby: z wykorzystaniem wiązek w maszynie zewnętrznego lub zewnętrznych radioterapii i wewnętrznej radioterapii wykorzystującym nasiona, które są wstawione w lub w pobliżu nowotworu. Nasiona są małe granulki, które są wykonane z materiałów radioaktywnych, które oddaje energię jako materiały rozbić, zabija komórki rakowe.

Terapia biologiczna

Terapia biologiczna, znany również jako immunoterapii, wykorzystuje własny układ odpornościowy organizmu, aby pomóc w zwalczaniu komórek nowotworowych. Terapia biologiczna raka pęcherza zazwyczaj podaje przechodząc przez cewki i leki są wprowadzane bezpośrednio do pęcherza. Lek Bacille Calmette-Guerin (BCG) podaje się w celu stymulowania układu immunologicznego, podczas gdy interferon alfa jest syntetyczny immunologicznej komórek systemu. Czasami leki te są stosowane jednocześnie w terapii skojarzonej lub mają po przezcewkowej resekcji, aby zmniejszyć ryzyko nawrotu raka.