adcov.com

Opcje, aby pomóc zwolnionym, zatrzymać lub nawet odwrócić progresji zapalenia stawów

Choroba zwyrodnieniowa stawów, zwana również choroba zwyrodnieniowa stawów, dotyka prawie 16 milionów osób w Stanach Zjednoczonych. Sztywność i bolesność stawów zazwyczaj rozpoczyna się po 40 roku życia, spowodowane przez pogorszenie chrząstki chroniące końce kości. Otyłość, słabe krążenie i zużycie pracy i łza może odgrywać rolę w jego rozwoju.

Reumatoidalne zapalenie stawów (RZS) jest chorobą autoimmunologiczną, prowadzące do obrzęk stawów, zapalenie, deformacja i chronicznego bólu.

Choć zapalenie stawów nękane ludzkości od czasów starożytnych, niektóre nowe leki, terapie i leki naturalne pokazać obiecujemy spowolnić, zatrzymać, a nawet odwrócić postęp tej choroby.

Leki

Etanercept (Enbrel) to lek na receptę na RZS. Blokuje ona białko zwalczające infekcję, która jest częścią reakcji autoimmunologicznej, powodując stan zapalny. Enbrel zmniejsza uszkodzenia stawów i łagodzi objawy. Poważne działania niepożądane, takie jak zakażenia i nowotwory zostały połączone w tym leków, które są wyszczególnione w piśmie wkładkach.

Celekoksyb (Celebrex) to lek z rodziny niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ), takie jak ibuprofen, przewidzianych dla obu typów zapalenia stawów. Celebrex hamuje wytwarzanie prostaglandyn, zmniejszając ból, gorączka i obrzęk. Leczy objawy i sama w sobie nie spowolnić postęp choroby. Jednak bólu umożliwia mobilność i ćwiczenia, które spowalnia wspólne pogorszeniu. Celebrex mogą powodować krwawienie z żołądka i wiąże się ze zwiększonym ryzykiem zawału mięśnia sercowego lub udaru mózgu.

Suplementy

Siarczan glukozaminy lub N-acetyloglukozaminy stanowią skuteczne formy aminocukru, które jest bardzo istotne dla tworzenia kości, ścięgien, więzadeł, chrząstki i błony maziowej (wspólnej) płynu. Uwaga: Produkty z NaCl (sól kuchenna) lub KCl (chlorku potasu) są rozcieńczane i nie będzie tak silny. Glukozamina może zapobiec degeneracji chrząstki. Siarczan Chondroiton, mucopolysacharride, które mogą wzmacniać stawów, mogą być stosowane w połączeniu i może zwiększyć skuteczność.

Sulfotlenek dimetylu (DMSO) jest rozpuszczalnik, który zmniejsza zapalenie i może przyczyniać się ran przy stosowaniu miejscowo na tkliwość stawów. Czosnek oddech zapach jest tylko łagodny efekt uboczny. Metylosulfonylometan (MSM) jest postaci organicznej siarki, pochodną DMSO, które mogą być przyjmowane doustnie. Siarka odgrywa krytyczną rolę w utrzymywaniu elastyczności i naprawę tkanki łącznej. MSM nie wytwarza zapach czosnku oddech ale ma niewielki wpływ aspiryny-jak, więc biorąc MSM z innymi leki rozrzedzenie krwi, skonsultować się z lekarzem. DMSO i MSM może potrwać kilka dni do kilku tygodni, aby być skuteczne.

Witamina E (forma d-alfa-tokoferol) jest silnym przeciwutleniaczem, który może chronić stawy przed uszkodzeniem przez wolne rodniki i zwiększenie mobilności. Niski poziom witaminy E stwierdzono u osób z zapaleniem stawów, zgodnie z Phyllis Balch, dietetyk i autor "Recepta na Nutritional Healing". Unikać multiwitaminowe suplementy zawierające żelazo, syntetyczne formy tego minerału są podejrzane o przyczynienie się do bólu, obrzęku i uszkodzenia stawów. Suplementy źródłem żelaza nie stwarzają takiego ryzyka.

Dieta

Spożywanie pokarmów bogatych w siarkę, takich jak szparagi, jajka, czosnek i cebula zapewnia tego minerału potrzebnego do odbudowy kości, chrząstek i tkanki łącznej. Ciemnozielone warzywa liściaste dostarczają witaminy K, która pomaga minerałów w kości i depozytów tkanki. Inne źródłem witaminy K są świeże warzywa, owoce bez kwasów, płatki owsiane, brązowy ryż, ryby, tofu i awokado. Świeży ananas zawiera bromelaina, enzymu, który zmniejsza stan zapalny. Zamrażanie i konserw niszczy enzym.

Są to enzymy, które powodują stan zapalny, jak również. Cox 2 enzymy wytwarzają więcej stanów zapalnych w odpowiedzi na diecie bogatej w kwasy tłuszczowe omega-6. Aby zmniejszyć ten efekt, dodać więcej kwasów omega-3 kwasy tłuszczowe i jeść mniej tłuszczów omega-6 w stosunku do czasu omega-3 do omega-6 jest bliżej do 1: 1.

Orzechy włoskie, siemię lniane, konopny, nasiona chia, łososia, tuńczyka i spirulina, rodzaj sinic, są bogate w kwasy omega-3 kwasy tłuszczowe. Kwasy tłuszczowe omega-6 znajdują się w produktach mlecznych i czerwonego mięsa.