adcov.com

Omega 3 i Omega-6 kwasy tłuszczowe dzienne spożycie u dzieci

Omega 3 i Omega-6 kwasy tłuszczowe dzienne spożycie u dzieci


Omega 3 i Omega-6 kwasy tłuszczowe są uważane za niezbędne dla prawidłowego zdrowia i odżywiania u dorosłych. Dzieci mogą korzystać z tych kwasów, jak również, ale rodzice powinni być ostrożni, jak dużo O-3 i O-6 pochodzą z produktów rybnych.

Dawkowanie

Zgodnie z University of Maryland Medical Center, brak aktualnych danych wskazuje, ile Omega 3 i 6 kwasy tłuszczowe dziecko powinno spożywać każdego dnia.

Korzyści

Kwasy tłuszczowe omega 3 zawarte w oleju rybnym pomocy normalizuje funkcje mózgu i zmniejszenia objawów Attention Deficit Hyperactivity Disorder (ADHD). Jednak badania pokazują, to nie są weryfikowane i nadal nie skuteczna dawka istnieje.

Ciekawostka

Według Narodowego Instytutu Zdrowia, formuła dziecko czasami zawierają olej rybny, ale nie istnieje standardowy Omega 3 i 6 kwasów tłuszczowych w nim.

Ostrzeżenie

Zgodnie z University of Maryland Medical Center, małe dzieci powinny spożywać nie więcej niż 2 uncji ryb słodkowodnych (wspólne źródło Omega-3 i Omega-6), i 12 uncji sklepie zakupili ryby na tydzień. Jednak małe dzieci powinny unikać jedzenia ryb z wyższych poziomów rtęci, takich jak makrela, rekin, miecznik, lub Płytecznik.

Porady

Dzieci mogą brać suplementów oleju rybnego dla kwasów tłuszczowych Omega, ale tylko wtedy, gdy przepisane przez lekarza, zgodnie z Narodowego Instytutu Zdrowia.