adcov.com

Olej z nasion ogórecznika Korzyści

Olej z nasion ogórecznika Korzyści


Roślin ogórecznika był używany od setek lat jako lek w swoim ojczystym Europy. Małe, fioletowe kwiaty w kształcie gwiazdy są znane z ich uspokajający i kojący efekt. Jednak w 1985 roku, Stany Zjednoczone zaczęły masowo produkujące rośliny ogórecznika dla oleju z nasion zamiast kwiatka (patrz Literatura). Olej z nasion jest wysoka w istotny kwasu gamma-linolenowego kwasu tłuszczowego, składnik odżywczy, który jest ważny dla zdrowego, dobrze funkcjonującego organizmu.

Kwas gamma linolenowy

Olej z nasion ogórecznika jest bogatym naturalnym źródłem kwasu gamma-linolenowego. Kwas gamma-linolenowy jest niezbędnym kwasem tłuszczowym, który znajduje się głównie w olejach roślinnych. Olej z nasion ogórecznika jest 24 procent kwasu gamma-linolenowego, wyższe niż w innych naturalnych źródeł tego składnika. Niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe, w tym kwas gamma-linolenowy, są składniki odżywcze, które są niezbędne dla organizmu; jednak organizm nie wytwarza niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe, więc muszą być spożywane w diecie. (Patrz referencje).

Dlaczego olej z ogórecznika?

Są zdrowe tłuszcze i niezdrowe tłuszcze, a nowoczesna dieta wydaje się być bogaty w niezdrowych tłuszczów. Według Artur Klimaszewski, MD, mnóstwo niezdrowych tłuszczów spożywanych w diecie prowadzi do niemożności regulowania zapalny, krzepnięcie krwi i ciśnienia tętniczego krwi (patrz referencje). Dodając zdrowe tłuszcze, takie jak olej z nasion ogórecznika, można znacznie poprawić swoje zdrowie, szczególnie w tych dziedzinach.

Korzyści zdrowotne wynikające z oleju z nasion ogórecznika

Olej z nasion ogórecznika lekarskiego może pomóc złagodzić ból i zapalenie reumatoidalne zapalenie stawów. Może także pomóc w regulacji i prewencji chorób układu krążenia, wysoki poziom cholesterolu i wysokie ciśnienie krwi (patrz Literatura).

Korzyści skórne Olej z nasion ogórecznika

Kwas gamma-linolenowy, znajdujący się w obfitości w oleju z nasion ogórecznika, jest niezbędnym składnikiem odżywczym. W organizmie, kwas gamma-linolenowy jest przekształcany w prostaglandinl. Prostaglandinl pomaga leczyć zapalenie skóry i sprzyja zdrowiu skóry. Aby osiągnąć korzyści skóry z olejem z nasion ogórecznika lekarskiego, dodaj go do swojej diety jako suplement i pocierać ją bezpośrednio na skórę. Olej z nasion ogórecznika lekarskiego może pomóc w leczeniu objawów suchej i popękanej skóry, egzemy i łuszczycy (patrz Literatura).

Rozważania

Biorąc olej z nasion ogórecznika jako suplement diety dostarcza ważnych niezbędne kwasy tłuszczowe. Nasion ogórecznika jednak zawierać niewielkie ilości toksyny wątroby, chociaż Toksyna ta nie znajduje się w oleju nasion. Biorąc do 12 g oleju z nasion ogórecznika dzień jest ogólnie uważane za bezpieczne. Bardzo wysokie ilości mogą spowodować rozstrój żołądka (patrz Literatura).