adcov.com

Olej z łososia na trądzik

Olej z łososia na trądzik


Trądzik jest częstym schorzeniem skóry, najczęściej dotykają nastolatków, ale pojawia się również u osób dorosłych, jak również. Trądzik jest często spowodowane zmianami hormonalnymi, infekcji bakteryjnej lub stanu zapalnego skóry. Olej z łososia może okazać się skutecznym sposobem leczenia trądziku.

Omega-3 kwasy tłuszczowe w Salmon

Salmon łagodzi stan trądziku ze względu na dużą zawartość kwasów omega-3, kwasy tłuszczowe, które mają działanie przeciwzapalne. Przygotowywać posiłki ze świeżo złowionych łososia.

Olej z łososia w kapsułkach

Jeśli nie lubisz smaku ryb lub nie chcesz kłopotów z gotowania, można również uzupełnienie diety olejem z łososia w postaci kapsułek lub tabletek. Łosoś suplementów oleju można znaleźć w lokalnej drogerii.

Środki ostrożności

Zawartość jodu w łososia może mieć negatywny wpływ na leczeniu trądziku. Upewnij się również, nie masz alergii na owoce morza.

Zapobieganie

Schemat pielęgnacji skóry obejmujące codzienną rutynę oczyszczania skóry ze środkiem czyszczącym i złuszczające z lekami trądzik walki, po przez bezolejowe balsam jest najlepszym sposobem, aby zapobiec trądzik. Skontaktuj się z dermatologiem więcej porad.

Alternatywy

Inne pokarmy bogate w tłuszcze omega-3 zawierają nasion lnu i migdały. Oleju witamina E i olejek z drzewa herbacianego pomaga również w zwalczaniu infekcji bakteryjnych i leczy podrażnioną skórę.