adcov.com

Olej z łososia i ryby

Olej z łososia i ryby


Łosoś zawiera omega-3 kwasy tłuszczowe, ważne składniki odżywcze, które mogą obniżyć poziom cholesterolu, zgodnie z Mayo Clinic. Kapsułki oleju z ryb, które zawierają te kwasy tłuszczowe są dostępne dla ludzi, którzy wolą biorąc suplementy.

Znaczenie

Według National Library of Medicine, badania pokazują, że regularne spożywanie ryb, takich jak łosoś lub biorąc suplementów oleju rybnego zmniejsza ryzyko zgonu, zawału serca i udarów mózgu u osób z chorobami układu krążenia.

Korzyści

Dieta bogata w kwasy tłuszczowe omega-3, znajdujących się w łososia i kapsułki oleju rybnego redukuje sztywność i zapalenia u pacjentów cierpiących na reumatoidalne zapalenie stawów.

Rozważania

Eksperci w stanie Mayo Clinic, że pacjenci doświadczają lepsze wyniki od jedzenia owoców morza wysoki w omega-3, takie jak łosoś, niż z podjęciem suplementów oleju rybnego.

Ostrzeżenie

National Library of Medicine ostrzega, że ​​przyjmowanie dużych ilości oleju rybnego przez długi okres może spowodować spadek poziomu witaminy E. Większość suplementów są sparowane z witaminą E z tego powodu, więc sprawdzić poziomy w swoim innych witamin i skonsultować się z lekarzem przed podjęciem tran przez dłuższy okres.

Expert Insight

Mayo Clinic lekarze sugerują, że ktoś chce zwiększyć jej spożycie omega-3 kwasów tłuszczowych spożywać co najmniej dwa 3-oz. porcji ryb tygodniowo. Łosoś jest doskonałym wyborem, gdyż zazwyczaj ma zawartość rtęci niższy niż w innych dużych ryb.