adcov.com

Olej z łososia i depresja

Olej z łososia i depresja


Olej z łososia jest od dawna alternatywnym źródłem Omega-3 suplement dla ciała. Najnowsze badania pokazują, że kwasy omega-3 są niezbędne w leczeniu depresji i zaburzeń w szczególności dwubiegunowej. W rzeczywistości nie jest obszerna badań rozwijających się wokół relacji między oleju łososiowym i w leczeniu depresji. Z umiarem, łosoś służy jako zdrowa Oprócz własnego tygodnika diety. Oto kilka faktów, które powinieneś wiedzieć.

Olej z łososia i depresja

Zaburzenia afektywne Dziennik opublikował 1998 badanie, w którym naukowcy odnotowali znacznie niższy poziom Omega-3 w czerwonych błonach komórek krwi u pacjentów z depresją. W wyniku tego badania zostały szeroki zakres testów dotyczących grup kontrolowane zarówno pacjentów z zaburzeniami dwubiegunowymi i tych, którzy cierpią na depresję klinicznym wszystkich stwierdzeniu, że w ciągu krótkiego okresu czasu, a nawet do czterech tygodni, wszczynających tylko 9,6 g oleju rybnego dziennie wykazały znaczący wzrost omega-3 w ich krwi, prowadząc do spadku depresyjnego nastroju.

Historia

W 1980 roku okazało się, że ludzie Inuti miał niskie wskaźniki chorób serca ze względu na obfite diety ryb. Później stwierdzono, że kwasy tłuszczowe omega-3 w rybach właśnie chronione ich serca. Pierwsze badania przeprowadzone na temat wpływu kwasów tłuszczowych omega-3 było prowadzone badanie pilotażowe Harvarda w 1999 roku 30 bipolarnych pacjentów z zaburzeniami. Połowa badanych poddano 9,6 g kapsułki oleju z ryb, druga połowa otrzymała oliwę z oliwek. Badanie zostało zaplanowane, aby przejść przez dziewięć miesięcy, ale został zatrzymany po czterech miesiącach ze względu na niesamowite rezultaty, gdy grupa Omega-3 pozostali w remisji znacznie dłużej niż u pacjentów przyjmujących placebo. W 2003 roku wyższe paradoks dawka została utworzona przez Stanley Fundacji Bipolar Network. Grupa przeprowadzono badania na 59 chorych z depresją i stwierdzili, że te dodaje się 6 g dziennie nie ma obniżenie poziomu depresji ujawnia, że ​​w celu leczenia depresji z oleju rybnego co najmniej 9,6 g na dzień może być podawana pacjentowi.

Leczenie choroby afektywnej dwubiegunowej

Według internetowej MD, kwasy tłuszczowe omega-3 są bardzo skuteczne w leczeniu wahania nastroju pacjentów z chorobą afektywną dwubiegunową, poważnej choroby bramy do klinicznej depresji. Tradycyjnie, nie było bardzo mało skuteczne metody leczenia tej choroby, co może być rewolucyjny w leczeniu choroby afektywnej dwubiegunowej.

Inne korzyści zdrowotne

Omega-3 obsługuje mózg i układ nerwowy i olej z łososia jest jednym z najbogatszych źródeł kwasów tłuszczowych omega-3. Olej z łososia odnotowano także w celu zapobiegania chorobie Alzheimera, a także chorób serca poprzez obniżenie stężenia triglicerydów i zwiększenie stężenia cholesterolu HDL, który jest uznawany za dobrego cholesterolu. Omega-3 kwasy tłuszczowe również działa jako antykoagulant, aby zapobiec krzepnięciu krwi i zmniejszającą wysokie ciśnienie krwi.

Ostrzeżenia

Salmon jest znany z dużo tłuszczu, a jednocześnie są omega-3 kwasów tłuszczowych i uważa się zdrowe tłuszcze, zbyt dowolnego rodzaju tłuszczu może prowadzić do wysokiego ciśnienia krwi, cukrzycę, w długim okresie, potencjał cardiac aresztować. Podczas stosowania dużych dawek oleju z łososia w leczeniu depresji klinicznej, to najlepiej, aby uzyskać dostęp do omega-3 trzeba poprzez zastosowanie kapsułki oleju z ryb, a nie wprowadzenie rzeczywistej łosoś w diecie.