adcov.com

Ogrodzenia dla węży i ​​jaszczurek

Ogrodzenia dla węży i ​​jaszczurek


Są pewne podstawy do zrozumienia, dlaczego ogrodzenia elektryczne pracować z bydła i owiec i zwierząt domowych i udomowionych zwierząt. Tak, jest to szokujące doświadczenie dla krowy czy Fido trafić ogrodzenie po raz pierwszy, ale to nie potrwa długo, nawet zwierząt domowych i dzikich, aby dowiedzieć się, że dotykając ogrodzenia wykonuje nieprzyjemny szok. Po chwili można wyłączyć prąd i nie pójdzie w jego pobliżu. Dziękuję pracę BF Skinner w naukach behawioralnych na to. Samo odnosi się do dzikich zwierząt; uczą się też. Jednak, węże i gady przedstawić problemy logistyczne, niekoniecznie problemów behawioralnych, z dwóch rodzajów. Jeden to warunki, w których ogrodzenia elektryczne mogą być z powodzeniem stosowane jako środek odstraszający, a drugi wymaga wiele konserwacji.

Wyzwanie

Wśród trzech najlepszych rozważań w budowaniu udanego ogrodzenie elektryczne - jeden, który dostarcza ładunek wystarczający do odstraszania zwierząt od próbując ominąć to - gady stanowią wyzwanie, które sprawia, że ​​góry uwagę trudne. Ponieważ węże, w szczególności, poruszają się tak nisko nad ziemią, że bez stałego chwastów i pastwiska konserwacji ogrodzenia prawdopodobnie będzie w stałym kontakcie z wegetatywny. Chyba że płot jest doładowany, kontakt z samym wzrostu pastwisku wypłynie prąd do poziomu niewystarczające do powstrzymania wpis. Gady wspinać, więc ogrodzenie elektryczne muszą być na tyle niskie, że normalny wpis jest wygórowane i na tyle wysoki, że nie będzie wspinać się po niej.

Dwa scenariusze

Pierwszy scenariusz jest łatwa, ale nie przedstawia się często. Scenariusz jest taki: Nie chcesz się zakażenia węża na pustyni. W przeważającej części, nikogo to nie obchodzi. Jedyne praktyczne zastosowania ogrodzenia elektrycznego utrudniające węże na pustyni są zachować je baz wojskowych i lotnisk pustyni, gdzie mogą ukryć pośród ładunku, który jest dostarczany z całego świata. Jedyny udokumentowany przypadek wąż złapany i zabity przez ogrodzenia elektrycznego jest w Silent Valley Ranch w Republice Południowej Afryki. Ogrodzenie nie została skonstruowana w celu utrzymania się węże jak zauważył 10-calowy rozstaw między zelektryfikowanych okablowania. Tak się złożyło, że Python utknął po jedzeniu nienaruszoną Impala całość i utknął.

Niepraktyczne, ale możliwe

Do zastosowań wojskowych i portów lotniczych, koszt jest znikomy, gdy uwzględnione w ogólnym budżecie operacyjnym. Dla rolnika, który chce zachować swoje węże od jedzenia kurczaków, to wymaga dużo wysiłku, utrzymania i kosztów. Jeżeli rolnik traci wiele zwierząt do węży, zelektryfikowanych ogrodzenia jest wątpliwa alternatywą dla innych środków odstraszających. Do stosowania na pustyni, kilka nici drutu przewodzącego należy bardzo mocno naciągnięty, począwszy od około ¼ cala nad ziemią i na ¼ cala odstępach czasu, aby zapobiec wspinaczka węże i skacząc gady. Alternatywą do uruchamiania przewodu każdy ź cali może być stosowanie wysoko przewodzącego siatki pomiędzy górnymi i dolnymi pasm drutu porażające całą mesh. Miedzi należy teren po wbity w ziemię i piasek wilgotna, aby zapewnić przewodność.

Rolnictwo

Hodowla zwierząt, występuje głównie w pastwisk i obszarów dużo wzrostu chwastów. Aby utrzymać chwastów i naturalną roślinność z naruszały zelektryfikowanych ogrodzenia należy wykopać dwa stóp szeroki rów po obu stronach linii ogrodzenia (najlepiej przed instalacją ogrodzenia). Leżał ciężki mil poliuretanowej lub arkusz blachy wzdłuż dna wykopu i powrotem wypełnić wykop z kamienia. Podczas gdy normalny zelektryfikowany ogrodzenia jest ułamek kosztów z drutu kolczastego, a równie skuteczne dla zwierząt domowych, gdy próbuje utrzymać się gady i węże, ten krok jest niezbędny. Wiele konserwacji nadal będą zobowiązane do prowadzenia roślinności z kontaktując ogrodzenie, które mogłyby zmniejszyć skuteczność zelektryfikowanych ogrodzenia, jako środek odstraszający. Po wykopanych rowów i z powrotem jest wypełnione, wykonaj tę samą procedurę, jak byłoby w przypadku instalacji ogrodzenia na pustyni.

Przestrogi

Przede wszystkim, to może po prostu ogrodzony porażenia węża, chyba że wiesz, że to pochodzi od nieruchomości, którą zamierzasz chronić. Również węże jedzą dużo robactwa, które może nie inaczej chcesz mnożnikowy na nieruchomości, które mogą być gorsze niż węży i ​​gadów.