adcov.com

Odzyskiwanie z chirurgii barku

Chirurgia ramię są często potrzebne, kiedy ludzie skarżą się na bóle spowodowane przez rozdarty stożka rotatorów, a uszkodzenia nerwów lub innych problemów, które powodują ból i dyskomfort. Często osoby z problemami barku skarżą się na popping, szlifowania lub kliknięcie, kiedy ruszyć ramię chirurgii barku, a czasem jedyną opcją jest, aby złagodzić lub wyeliminować dyskomfort. Ważne jest, aby podjąć środki ostrożności i dbać o swoje ramię, gdy są zabiegi chirurgiczne na ramię.

Wczesne Odzyskanie

W zależności od rodzaju operacji barku, które masz, może trzeba zostać w szpitalu na kilka godzin lub nawet kilka dni z ręką na temblaku. Pacjenci muszą również unikać pokarmów stałych i podane są tylko płyny po zabiegu. Lód owinięty w ręcznik i stosowany do łopatki może również pomóc w łagodzeniu bólu i dyskomfortu.

Fizjoterapia i ruch ramion

Jednym z najbardziej popularnych sposobów na odzyskanie po operacji barku i innych rodzajów operacji jest fizykoterapia. Ćwiczenia, które są wykonane z fizjoterapeuta może pomóc odzyskać ruch w ramiona. Ćwiczenia fizyczne mogą pomóc w terapii pacjentów przyspieszyć powrót do zdrowia i czy można zrobić w szpitalu lub w domu w zależności od stopnia potrzeb pacjenta. Ramię powinno być zawsze w chuście wyjątkiem podczas terapii i podczas kąpieli i rannych ramię nie powinny być wykorzystywane do czegokolwiek innego, przez pierwsze 12 tygodni. Jednakże, przesunięcie ramienia lub poniżej kolana jest dozwolone. Ponadto, nie należy prowadzić do momentu chusta została usunięta i zyskali pełną kontrolę nad swoim ramieniu.

Pain Relief

Podobnie jak większość operacji, ból jest zazwyczaj odczuwalny po operacji i zakres bólu zależy od rodzaju operacji, którą miał. Lekarz może przepisać leki przeciwbólowe po operacji, takich jak doustne leki przeciwbólowe lub będziesz nadal otrzymywał leki przeciwbólowe dożylnie. Po powrocie do domu, ból może być zarządzany z ponad-the-counter leki przeciwzapalne, takie jak aspiryna i ibuprofen. W zależności od rodzaju operacji trzeba było, ból i dyskomfort powinien zacząć ustępują po około 3 do 4 tygodni. Zarządzanie ból po zabiegu jest niezwykle ważne, ponieważ trzeba być w stanie przeprowadzić niezbędnych ćwiczeń, aby w pełni odzyskać.

Pełna Odzyskiwanie

Gdy w pełni sprawny po operacji barku, ważne jest, aby spotkać się z lekarzem i fizjoterapeuta. Należy omówić to, co fizyczne działania byłyby odpowiednie dla Ciebie, takich jak gry sportowe, pływanie i podnoszenie ciężarów.