adcov.com

Odzyskiwanie z chirurgii barku Separation

Odzyskiwanie z chirurgii barku Separation


Zgodnie z Mayo Clinic, separacja barku występuje, gdy więzadła, które przywiązują do skrzyżowania obojczyka (obojczyka) i górnej części łopatki (łopatka) się poszkodowana. Rozdzielanie zazwyczaj wynikiem nagłego uderzenia lub upadku, gdy ramię jest w całkowicie wysuniętym położeniu górnym.

Rozważania

Chirurgia dla wydzielonej ramię staje się konieczne, gdy reszta, unieruchomienie i fizykoterapia nie będzie rehabilitacji szkody.

Poprawa

Monitorowanie pacjenta w szpitalu po operacji nadmiaru krwawienia, objawy zakażenia i nieznośny ból może być konieczne. Lekarz może zamówić pompę morfiny więc pacjent może kontrolować własne leki przeciwbólowe przez naciśnięcie przycisku. Kontrolowaniu bólu jest kluczowe dla uzdrowienia i jest łatwiejszy do leczenia na początku, a nie czekać, aż stanie się zbyt intensywne tolerować.

Wydzielina

Tłoczenia nie nastąpi, dopóki pacjent jest stabilny i ból może być kontrolowana przez receptę. Jak ból maleje, lekarz zmniejszy leków na receptę i leków zaleca nad bólem licznika.

Gojenie

Po instrukcji po operacji opieki chirurga są konieczne do uzdrowienia. Istnieje RYŻ skrót (odpoczynek, lód, kompresji i elewacji), który jest stosowany po urazach, takich jak urazy i chirurgii. Ważne jest, aby poświęcić czas na RICE podczas odzyskiwania.

Potencjał

Zwracając szczególną uwagę, aby wykonać wszystkie odcinki i ćwiczenia przewidziane przez fizjoterapeuta podczas rehabilitacji jest kluczem do udanej operacji odzyskania pełnej bólu i bezpłatnego korzystania z barku.