adcov.com

Odzyskiwanie Od Chirurgii Kręgosłupa raka

Operacja kręgosłupa w celu usunięcia guza jest leczenie ostatniej szansy. Złożona operacja, może to być ryzykowne procedury z występowaniem powikłań wyższe niż wiele innych zabiegów, zgodnie z University of Washington School of Medicine na Ortopedii i Medycyny Sportowej działu. Operacji mogą obejmować zgarnianie i usuwanie guza, wtryskiwanie cementu chirurgicznego do złamania kręgów, usunięcie tkanki wpływających nerwów i wprowadzenie prętów i śrub do stopienia kręgosłupa. Niektóre procedury mogą wymagać nawet kilka operacji.

Zarządzanie Ryzykiem

Ponieważ ryzyko jest tak wysoka, częścią procesu odbudowy guza chirurgii kręgosłupa jest zarządzanie ryzykiem. Niektóre poważne powikłania lekarze będą monitorować za to paraliż (częściowe lub całkowite), udar mózgu, ślepotę i zawał serca. Infekcja, utrata czucia i uszkodzenia nerwu jest problemem. Mniej prawdopodobne zagrożenia obejmują odłączeniu lub złamania trzonu lub śrub i kości leczenia problemów. Wznowy jest zawsze problemem.

Zwalczanie bólu

Można oczekiwać, że pewnego umiarkowanego do ciężkiego bólu nawet po operacji. Po prostu miał bardzo poważne, inwazyjny zabieg chirurgiczny, że przeciąć mięśni i tkanek, które dotykają i wywierać presję na kręgosłupie i nerwów. W zależności od poziomu bólu, lekarz może przepisać lek przeciwbólowy jak morfina czy Vicodin. Można także wziąć non-narkotyczne leki przeciwbólowe, ale nie może zarządzać swoim bólu, jak również opioid. Leki te są stosowane do kontroli pooperacyjnej i break-przez ból. Jednak dr David Bradford, profesor i ortopeda na Uniwersytecie w San Francisco, wynika, że ​​ból z rakiem (znany jako bólu przebijającego), może być bardzo trudne do leczenia i eliminacji. Dr Bradford zaleca znalezienie specjalisty bólu zarządzania, który może pracować z wami, aby wyeliminować jak najwięcej bólu, jak to możliwe. Lekarze będą mogli polecić specjalistę w tej dziedzinie.

Physical Therapy

Odzyskiwanie z chirurgii kręgosłupa będzie trwać od trzech miesięcy do roku. W tym czasie lekarz przepisze pułku fizjoterapia. Przed opuszczeniem szpitala najprawdopodobniej praca z terapeutą, aby odzyskać część swojej siły i pokazać, że można przejść kilka kroków, po czym opuszcza. W zależności od wydajności, może być przeniesiona do fizycznej rehabilitacji szpitala, aż zespół leczenia decyduje, że jest bezpieczny, aby wrócić do domu. W ciągu najbliższych kilku miesięcy, może udać się do centrum terapii fizycznej, lub terapeuta przyjść do domu. Zrobisz łagodne ćwiczenia, które mają na celu wzmocnić mięśnie tułowia, odzyskać ruch i mobilności oraz wyeliminować lub zmniejszyć ból.