adcov.com

Odzyskiwanie Od Chirurgii Kolana boczne łąkotki Naprawa

Odzyskiwanie Od Chirurgii Kolana boczne łąkotki Naprawa


Wychodzenie z każdej operacji kolana jest delikatny proces. Ruchy kolana, jeden z najbardziej skomplikowanych stawów w organizmie, odgrywają istotną rolę w wielu codziennych czynności. Większość ludzi, rzadko myślą tych ruchów, dopóki nie można ich wykonać. Odzyskiwanie z chirurgicznej naprawy łąkotki bocznej wymaga dłuższym okresie leczenia fizycznej. Pełny powrót do regularnej aktywności czy sportu wymaga czasu i opieki.

Odzyskiwanie po zabiegu

Łzawienie menisk nie jest uraz należy lekceważyć: jest to na tyle poważne, aby zyskać profesjonalny piłkarz z komisji na stałe, jeśli uszkodzenie jest na tyle złe. Łąkotki jest gładka podszewka, która obejmuje kości i pozwala na staw kolanowy przesuwać płynnie. Gdy łąkotki jest uszkodzony, kości nosi przez i powoduje jeszcze większe szkody w środku, mielenia kości na kości i powoduje wspólne szybko degenerują. Operacja może naprawić łąkotki i zminimalizować obrażenia.

Jeśli operacja jest wykonywana, przestrzeganiu odpowiednich procedur windykacji. Jak tylko wyjdzie z chirurgii, uruchamiamy procedurę ICE: Lód, Compress, Elevate. Umieść okład z lodu pokryta ręcznik na kolana, że ​​miał operację naprawczą. Kompresja z bandaża asa lub pończochy ciśnienia. Podkręć spuchnięte kolano do co najmniej Twój poziom biodra i korzystnie powyżej poziomu serca. W całej swojej odzysku, te trzy kroki pozostanie nawet najbardziej użytecznych narzędzi. Na pierwszy znak każdym szczepem, nawet po dokonaniu procesu odzysku, postępuj zgodnie z procedurą ICE, aby zapobiec obrzęk i zminimalizowania zniszczenia tkanek.

Physical Therapy

Fizjoterapia stanowi najważniejszy etap odzyskiwania z bocznym operacji naprawy łąkotki. Lekarz będzie przydzielony schemat terapii fizycznej i konieczne jest, aby przestrzegać go. Często lekarz będzie miał fizjoterapeuta (PT) na miejscu, lub być w stanie odnieść się do tego, kto pracuje z jej pacjentów. Rozpocznij fizykoterapii jak najszybciej i kontynuować go religijnie dopóki nie jesteś zwolniony przez lekarza. Wielu pacjentów chirurgii kolana sprawiają ogromny błąd zatrzymując ich leczenia, zanim zostaną one zwolnione. Przekładniki są szkoleni, aby dokonać najlepszych odzyskiwania możliwe. Jeśli chcesz odzyskać pełne wykorzystanie kolana i wolność od bólu, nie można sobie pozwolić na błąd pozostawiając opiekę fizjoterapeuta jest. Należy przestrzegać wszystkich zaleceń PT, zarówno w biurze i na zewnątrz.

Fizykoterapia rozpocznie prostych ćwiczeń czworogłowego: napinaj mięśnie quad, przytrzymaj przez 10 sekund, a następnie zwolnić. Powtarzaj aż do zestawów zmęczeniowych. Jak quad zaczyna ponownie połączyć po operacji, PT doda wyciągów nóg, loki i ćwiczenia bilansowania do harmonogramu. W końcu będziesz używać maszyn wagi do zwiększenia siły na quadach i mięśni stawu kolanowego. Fizykoterapia trwa zwykle co najmniej 12 tygodni po operacji.

Kontynuując Pielęgnacja

Po powrocie do normalnej większość swojej działalności, podjąć środki ostrożności przed ponownym raniąc kolana. Twój łąkotki został naprawiony, ale kolana są notorycznie ponownej kontuzji. Nawet przy najlepszej terapii fizycznej, kolano może być mniej stabilna po operacji łąkotki bocznej naprawy kolana.

Po wznowieniu codziennej rutyny, należy zwrócić szczególną uwagę na poziomy bólu. Jeśli czujesz zmęczenie lub dyskomfort, stop, co działalność robisz. Jeśli jest jakiś obrzęk, należy natychmiast zastosować procedurę ICE. Zadzwoń do lekarza, jeśli obrzęk lub ból utrzymuje się ponad 24 godziny. Ponadto, w przypadku wznowienia aktywności sportowych oraz innych wysiłku, najlepiej nosić szynę wsparcia na kolana, który miał naprawy chirurgicznej na dodatkowe wsparcie. Pamiętaj, naprawy łąkotki nie usunąć szkodę, jak gdyby nigdy nie stało. Właściwa pielęgnacja stawu zapewni najlepsze wyniki.