adcov.com

Odzyskiwanie Od chirurgii endoskopowej zatok

Endoskopowa chirurgia zatok jest zabieg chirurgiczny, który jest używany do otwarcia drogi zatok tak śluzu może spuścić prawidłowo. W czasie tej procedury, lekarze usuwania kości i błon śluzowych, które blokują kanały zatok stosując światłowodowego teleskopu, który eliminuje konieczność stosowania nacięcia chirurgicznego skóry. Zrozumienie tego, co się spodziewać, kiedy wychodzi z chirurgii endoskopowej zatok pomogą pacjentom przygotować do zabiegu i jego skutki.

Krwawienie

Jak w przypadku każdego zabiegu zatokowego u pacjentów, którzy przeszli endoskopową operację zatok może spodziewać się, że krwawienie. Według Oregon Sinus Center, większość pacjentów nie trzeba pakowanie nosa w celu ograniczenia utraty krwi. Jednak niektórzy pacjenci będą wracać do domu z małym opakowaniu nosowej być usunięte w ciągu 24 godzin. Bardzo rzadko, utrata krwi jest zbyt wysokie i wymaga transfuzji krwi, aby zastąpić to, co zostało utracone. Pacjenci powinni dokładnie przestrzegać instrukcje rozładowania i zgłaszać wszelkie nietypowe lub nadmierne krwawienie do ich chirurga.

Obrzęki i siniaki

Tkanki wokół oczu i nosa są bardzo delikatne, umożliwiając uciśnięte i obrzęk następuje dzięki manipulacji urządzenia chirurgicznego wewnątrz ciągów nosa. Pęcznienia można leczyć z zimnym opakowania. Należy postępować zgodnie z instrukcjami na zimnej paczki dla najlepszego wyniku. Jeśli obrzęk nadal, skontaktować się z lekarzem w celu omówienia innych możliwości leczenia.

Powtarzające się zapalenie zatok

Według Oregon Sinus Center, endoskopowa chirurgia sinus jest przeznaczony do leczenia objawów przewlekłego zapalenia zatok. To nie ma być całkowite wyleczenie zapalenia zatok. Pacjenci mogą odczuwać nawrót objawów i należy się spodziewać, aby kontynuować przyjmowanie leków zatok po operacji. Leki mogą być podejmowane w mniejszych dawkach, jeśli objawy ustąpią w trakcie zabiegu chirurgicznego.

Ciężkie Ryzyka

Endoskopowa operacja zatok ma pewne poważne ryzyko, chociaż są one rzadkie, zazwyczaj u mniej niż 1 procent pacjentów, zgodnie z WebMD. Oregon Sinus Centrum wymienia problemy ze wzrokiem, wyciek płynu, kręgosłupa ból twarzy i zmianę węchu lub smaku po operacji. Pacjenci powinni rejestrować wszelkie nietypowe objawy niepożądane i przekazują je do lekarza do oceny i ewentualnego leczenia.

Ograniczenia dotyczące działalności

Pacjenci, którzy przeszli endoskopową operację zatok należy się spodziewać, aby uniknąć wykonywania i inne forsownych ćwiczeń przez co najmniej dwa tygodnie. Duży wysiłek fizyczny może zawierać podnoszenia ponad 10 kilogramów, pochylony nad lub wysiłku, aby wykonać zadanie. Pacjenci powinni także spodziewać się zostać w domu z pracy dla jednego do dwóch tygodni, aby w pełni odzyskać. Nie powrócić do normalnej aktywności, dopóki nie widziałem się z lekarzem.