adcov.com

Odzyskiwanie Od Chirurgii Disc

Zgodnie z Mayo Clinic, około 10 procent osób z przepukliną dysków w końcu wymagają operacji płyty. Chirurgia Disc zazwyczaj polega na usunięciu części lub całości dysku, aby złagodzić presję na nerwy i rdzeń kręgowy. Postępuj zgodnie z zaleceniami lekarza, aby zminimalizować czas zwrotu i ryzyko powikłań pooperacyjnych.

Odzyskiwanie ogólne

Większość przychodni dysków nie wymaga długiego pobytu w szpitalu. Niektórzy pacjenci są w stanie wrócić do domu tego samego dnia operacji, podczas gdy inne mogą wymagać pobytu w szpitalu na noc. Dłuższe pobyty w szpitalu są czasem konieczne dla pacjentów z powikłaniami. Zgodnie z Mayo Clinic, większość ludzi jest w stanie wrócić do pracy i codziennych zajęć w ciągu dwóch do sześciu tygodni. Lekarz poinformuje Cię, gdy jest to bezpieczne, aby powrócić do normalnej aktywności. W ciągu pierwszych kilku tygodni odzysku, należy uważać, aby nie skręcić, zginania lub podnoszenia ciężkich przedmiotów, aby uniknąć uszkodzenia rdzenia. Lekarz zwykle wysłać do domu z leków przeciwbólowych na receptę, aby korzystać w ciągu pierwszych kilku dni po zabiegu. Wszystkie leki dokładnie zgodnie z zaleceniami, aby zmniejszyć ryzyko wystąpienia skutków ubocznych i uzależnienia.

Nacięcie Pielęgnacja

Chirurg zamknąć nacięcia z szwów lub zszywkami i przykryć ranę sterylnym opatrunkiem. Lekarz poinformuje Cię, gdy jest to bezpieczne, aby usunąć opatrunek i czy trzeba będzie odzyskać nacięcie. Upewnij się zachować nacięcie czyste i suche. Być może trzeba wziąć prysznic gąbki przez pierwsze kilka dni po zabiegu, aby uniknąć nacięcia mokre. Nie należy stosować maści antybiotykowych lub innych olejów miejscowe lub leki, jeśli nie jest to zalecane przez lekarza. Powiadomić lekarza, jeśli nacięcie zwiększa się zaczerwienienie lub jeśli masz nadmierny drenaż.

Dieta i ćwiczenia

Jedz zdrowe, odżywcze diety, aby przyspieszyć powrót do zdrowia. Wielu pacjentów chirurgii płyta wystąpić zaparcia w ciągu kilku pierwszych dni ich odzysku jako efekt uboczny leków przeciwbólowych. Upewnij się, że zawierają dużo błonnika w diecie, aby zmniejszyć ryzyko zaparć. Jedz produkty pełnoziarniste, owoce i warzywa lub wziąć dodatek błonnika. Białka z chudego mięsa pomoże organizm szybciej się leczyć.

Większość pacjentów jest w stanie stać i chodzić na krótkich dystansach w dniu zabiegu. Poruszaj się wolno i nie przesadzaj w ciągu kilku pierwszych dni od wyzdrowienia. Możesz zobaczyć, fizjoterapeuta, aby pomóc wzmocnić mięśnie i wrócić do codziennych czynności po zabiegu, czy lekarz może pokazać ćwiczenia można zrobić w domu. Nie rozciągać, skręcać, zginać, windy, dopóki nie jest to zalecane przez lekarza lub terapeuty.