adcov.com

Odzyskiwanie Od Chirurgii barkowa

Odzyskiwanie Od Chirurgii barkowa


Gdy ból barku staje się przewlekłe, całkowite zastąpienie ramię mogą być wykonywane na funkcję barku przywrócić. Czas potrzebny na odzyskiwanie tego rodzaju operacji, w dużej mierze zależy od osobnika.

Identyfikacja

Zabiegowi barkowa obejmuje cięcie i usunięcie ścięgien i kości, z ramieniem i zastąpienie ich sztucznego stawu. Odzyskiwanie często trwa aż do jednego roku, po tego rodzaju zabiegu.

Zarządzanie ból

Bezpośrednio po zabiegu, ból może być zarządzane przez dożylnych leków przeciwbólowych. Powinien to być konieczne tylko dla pierwszych kilku dni i jest zwykle włączony doustnej leku przeciwbólowego po ból jest pod kontrolą. Doustne leki przeciwbólowe są zwykle wymagane dla pierwszych dwóch tygodni po zabiegu.

Pobyt w szpitalu

Łączna barkowa nie wymaga pobytu w szpitalu. Pacjent jest zazwyczaj odprowadzane raz ból jest pod kontrolą, nacięcie jest sucha, a pacjent może wykonać zakres-of-motion ćwiczenia.

Home Care

Może okazać się konieczne dla pacjenta mieć jakąś pomoc w domu po operacji wymiany na ramię. Większość pacjentów wymaga trochę pomocy w zakupach, jazdy i działania w domu przez co najmniej sześć tygodni.

Rozważania

Występuje ryzyko powikłań z każdego rodzaju zabiegu. Skontaktować się z lekarzem od razu, jeśli wystąpią jakiekolwiek zaczerwienienie, obrzęk, ból lub drenaż zwiększył się po stronie swojego nacięcie. Może to wskazywać na poważne komplikacje, takie jak zakażenia rany.