adcov.com

Odpowiedzialność indywidualna dla Zdrowia

Odpowiedzialność indywidualna dla Zdrowia


Pojęcie odpowiedzialności osobistej w ochronie zdrowia jest to, że jeśli ludzie są odpowiedzialni za to, zachowań, które mają wpływ na ich zdrowie - takich jak to, czy korzystają one, pić alkoholu i palenia papierosów - będą one zdrowszego trybu życia i ostatecznie wymagają mniej opieki zdrowotnej wydatków.

Programy i polityka

Niektóre firmy oferują zachęty finansowe, takie jak niższe składki opieki zdrowotnej, do pracowników, którzy uczestniczą w programach odnowy biologicznej, takich jak fitness lub paleniem zaprzestania. Wirginii Zachodniej Medicaid program jest przykładem polityki publicznej, który podkreśla osobistą odpowiedzialność za zdrowie - rejestrujących otrzyma rozszerzone korzyści, w tym profilaktycznych usług zdrowotnych, jeśli uczestniczą w programie, w którym zgadzają się oni do pewnych zdrowych zachowań.

Skuteczność

Zgodnie z 2006 artykule opublikowanym w "The New England Journal of Medicine," programy, które podkreślają osobistej odpowiedzialności za zdrowie nie były testowane pod względem ich skuteczności w poprawie zdrowia i oszczędność pieniędzy. Raport Polityka Wirginii Zachodniej zbadaniu programu Medicaid do wniosku, że jego konstrukcja może w rzeczywistości spowodować wzrost kosztów opieki zdrowotnej dla państwa w dłuższej perspektywie częściowo ze względu na niski udział w programie, który oferuje profilaktycznej opieki.

Uczciwość

Niektóre grupy poparcia, jak wychowywać dzieci i rodziny państwo na Medicaid, krytykowali za nieuczciwe, polityk, które świadczą usługi na podstawie zachowań osobistych, a nie koniecznością. W "Raporcie Hastings Center", opublikowanym w "Bioetycznej Journal" Scot Yoder, PhD, twierdzi, że ponieważ trudno jest przypisać odpowiedzialność moralną za zdrowie jednostki, polityk, które przypisują taką odpowiedzialność muszą być zaprojektowane i tak, aby uniknąć stronniczości lub arbitralne decyzje.