adcov.com

Odchudzanie i Wzgórze dławik

Wielu dietetyków i naukowców medycznych szukali połączeń między mózgu i utrata masy ciała, aby wyjaśnić, dlaczego nawet drastyczne zmiany w nawykach żywieniowych może nie być skuteczna w przypadku niektórych pacjentów otyłych. Podwzgórze, zwany także dławik wzgórza ze względu na jego funkcję w zakresie uwolnienia hormonów w mózgu, co jest kluczem do wielu pytań o tym, jak organizm reaguje na diety, zarówno pod względem głodu i utraty wagi, ale nadal pozostawia wiele pytań dla naukowców, aby kontynuować naukę.

Identyfikacja

Podwzgórze jest część mózgu umieszczone poniżej wzgórza i jest odpowiedzialny za regulację wielu innych funkcji systemów organizmu. Podwzgórza, lub wzgórze gruczoł, a utrata masy ciała są ze sobą ściśle powiązane w wyniku podwzgórza "regulacji zarówno chęć mózgu do konsumpcji jedzenia i picia i zdolność organizmu do przetwarzania żywności i napojów spożywanych. Podwzgórze reguluje również ogólną homeostazę ciała lub zdolność organizmu do utrzymania normalnego poziomu funkcjonowania, a czasami jest określana jako główny mózgu z tego powodu.

Funkcja

Mózgu i utrata masy ciała są ze sobą ściśle powiązane w taki sposób, że podwzgórze przetwarza sensorycznych takich jak smak i zapach do ustalenia apetyt. W gruczoł wzgórze uwalnia hormony, które regulują nie tylko uczucie głodu i sytości, ale również, jak żywność smakuje i czy żywność i napoje są satysfakcjonujące.

Ramy czasowe

Ponieważ podwzgórze trwa do 20 minut, aby wywołać ciała uczucie pełności po jedzeniu, niektóre pigułki starają się wykorzystywać o stosunku między mózgu i utrata masy ciała, skracając czas konieczny do podwzgórza rozpoznania uczucie pełności. Inne dietetycy zalecają jedzenie wolniej, aby zapewnić wystarczający czas na mózg, aby zatrzymać wysyłanie impulsów do jedzenia.

Efekty

Mózg reguluje również połączenie pomiędzy metabolizmem i utratę masy ciała. Zadana teorią działania podwzgórza wyjaśnia dlaczego zmiany nawyków żywieniowych może niekoniecznie prowadzić do zmian w wadze, ale zamiast tego są neutralizowane przez zmiany w szybkości metabolizmu. Podawanie z nadmierną prędkością myszy laboratoryjnych stwierdzono, aby wywołać uwalnianie leptyny białka z tkanki tłuszczowej, które stymuluje przemianę i zmniejsza apetyt, a niedożywionych myszy wystąpić niższą szybkość metaboliczną i wzrost apetytu. Podwzgórze reguluje zmiany apetytu i metabolizmu, podczas gdy gen OB (co występuje w przypadku myszy i ludzi) powoduje uwalnianie leptyny. Uszkodzony gen OB Stwierdzono, że przyczyną otyłości u niektórych pacjentów.

Rozważania

Zależność pomiędzy metabolizmem i utrata wagi może być również zależy od wielu czynników, lub nieprawidłowości zewnętrznych. Wzgórza zaburzenia gruczołów, a także guzy przysadki gruczołów, może spowodować awarię w regulacji mózgu jedzenia i picia impulsów. Zaburzenia te mogą powodować zwiększenie lub zmniejszenie albo uczucie zapotrzebowanie na żywność, snu lub aktywności seksualnej. Inne czynniki, które mogą mieć wpływ na zachowanie podwzgórza (a tym samym utrata wagi) to poziom stresu, naturalne światło dzienne, sterydy, bodźców we krwi (takie jak insulina) lub na zewnątrz ciała (takich jak zapachy) i choroby.