adcov.com

Ocet jabłkowy Side Effects

Ocet jabłkowy jest ulubionym środkiem wśród entuzjastów naturalnego zdrowia i jest często stosowany w leczeniu wielu różnych dolegliwości medycznych i kosmetycznych, mimo braku danych naukowych na ten temat. Niepotwierdzonych jest zwykle stosowany w celu udowodnienia skuteczności octu jabłkowego, ale może też ujawnić swoje wady. Raporty złych skutków ubocznych stosowania octu jabłkowego są powszechne, choć często nierozpoznane przez kibiców.

Historia

Przez tysiące lat ludzie używali octu jako środka ludowej dla dowolnej liczby problemów. Grecy i Babilończycy używali octu do celów leczniczych, a sam ocet jabłkowy cydr był używany do leczenia ran w wojnie domowej i wojny światowej Dzisiejsze zastosowania octu jabłkowego jako lek wynika z rosnącej popularności "zdrowego rozsądku" zabiegów w 1950, kiedy dr DC Jarvis opublikował książkę wychwalając swoje zalety. To doprowadziło do korzystania z produktu w miejscu leczenia, nadużywania i ogólnej niewiedzy jego możliwych skutków ubocznych.

Znaczenie

Roszczenia o potencjale uzdrawiania octu jabłkowego obejmują zapobieganie zmęczenie mięśni, wytrzymałość i zwiększa metabolizm, lepsze trawienie, jasną skórę i ulgę alergii. Wraz z tych drobnych roszczeń, entuzjastów i sprzedających również reklamować, że ocet jabłkowy obniża poziom cholesterolu, zapobiega kamienie pęcherza i zakażenia dróg moczowych, wzmacnia system odpornościowy, leczy otyłość i stawów oraz obniża ryzyko chorób serca. Czy środek ten pracował dla niektórych ludzi, nie zostały przeprowadzone badania i FDA musiał rozprawić się z sprzedających dokonywania nieobsługiwaną roszczeń i narażając konsumentów do innych zagrożeń dla zdrowia związanych z octem.

Rodzaje

Podobnie jak jego pozytywy, dużo negatywnej stronie octu jabłkowego również pochodzi z niepotwierdzonych raportów i przypadków. Chociaż niektórzy ludzie wydają się być w stanie wykorzystać ocet jabłkowy cydr w długim okresie bez objawów chorobowych, inni doświadczyli wiele wad zarówno z krótko- i długotrwałego użytkowania. Częste działania niepożądane to niszczenie szkliwa zębów z czasem, zgaga i nudności. Testowanie udowodnił istnienie wysokiego poziomu drożdży w niektórych produktach, co zbiegło się ze skarg złożonych przez kobiety, które opracowane drożdżycy i pleśniawki z użyciem ocet jabłkowy cydr.

Cechy

Osoby z problemami układu pokarmowego i alergie pokarmowe również doświadczył negatywnych skutków ubocznych wynikających ze stosowania octu jabłkowego. Ocet jest powszechnie sugerowane dla osób cierpiących na zgagę jako sposób na przywrócenie równowagi kwasu w żołądku; jednak ze względu na różnorodność przyczyn zgagi, ocet jabłkowy cydr może tak łatwo pogorszyć sytuację. Skargi obejmowały ból gardła i żołądka, zgaga i refluks zwiększone wymioty kwasu. Jedno z badań Sprawa dotyczyła pacjenta, który doznał oparzenia przełyku tabletki z octu jabłkowego. Inni użytkownicy nie mieli reakcje alergiczne na produkt w postaci pokrzywka, wysypka, swędzenie i trudności w oddychaniu.

Rozważania

Interakcji jest również troska o tych, biorąc ocet jabłkowy cydr. Ze względu na produkt, powodując małe stężenie potasu we krwi, ludzie przyjmujący digoksynę powinni unikać go bez uprzedniego sprawdzenia ich lekarzy. Inne potencjalnie szkodliwe kombinacje obejmują stosowanie leków, takich jak bumetanid, chlorotiazyd, chlorthakidone, kwas ethracrynic, furosemid, hydrochlorotiazyd, spironolakton, metolazine-HCTZ, torsemid i triamteren / HCTZ octem jabłkowego. Osoby z innych poważnych problemów zdrowotnych przed użyciem ocet jabłkowy cydr należy również skonsultować się z lekarzem. Czy korzyści zdrowotne octu jabłkowego są prawdziwe, czy nie, zakres doświadczonych skutków ubocznych wynika, że ​​należy stosować ostrożnie.