adcov.com

Ocalić Radiation Treatment

Ocalić Radiation Treatment (radioterapii) jest ratownictwo uważa leczenie pierwszego rzutu, które mogą być zalecane w przypadku raka prostaty. Naukowcy wskazują, z ostatnich badań, że odsetek zwiększa się po promieniowanie jeśli prowadzone w ciągu 2 lat od wystąpienia raka, bez znaczących skutków dla tych, przeprowadzono po 2 latach.

Definicja

Rodzaj uszkodzenia promieniowaniem Leczenie radioterapii, co może być wykorzystywane w przypadku pacjentów, u których operację prostaty, ale nie doświadczyli nawrotu. Na podstawie statystyk, około 30 procent ludzi, którzy mieli operację prawdopodobnie doświadczy nawrotu choroby w ciągu 10 lat. Promieniowanie Leczenie uszkodzenia można również stosować po otrzymaniu indywidualnej terapii hormonalnej na kilka miesięcy.

Kiedy stosować?

Ocalić promieniowaniem Leczenie stosuje się, gdy PSA (swoistego antygenu gruczołu krokowego) poziom wzrasta, co oznacza, że ​​rak powrócił. Ten poziom PSA jest białkiem, które jest oparte na krew i uwalniane przez prostaty.

Pozytywnych wyników

Badania wykazały, że w Johns Hopkins promieniowanie nie tylko zmniejsza postęp choroby, ale jest trzy razy bardziej prawdopodobne, aby zwiększyć możliwość indywidualnego przeżycia co najmniej kolejne 10 lat. Zwiększa przeżywalność o 86 procent, w przypadku promieniowania prowadzono w ciągu dwóch lat, w porównaniu do 62 procent, gdy jest prowadzony po dwóch latach. Leczenie uszkodzenia promieniowania jest bardzo skuteczny, z szybciej rozwijających się nowotworów, a w wielu przypadkach ludzie żyją dłużej, a nawroty są eliminowane.

Pierwsza procedura

Z podwyższonym poziomem PSA, pacjent musi najpierw przejść igła przezodbytniczej aspiracyjna cienkoigłowa w urethrovesicle (UV) Biopsja węzła anastomosis.The jest istotna w diagnostyce raka gruczołu krokowego, gdy jest klinicznie podejrzenie, czy poziom PSA jest podwyższony, znak nawrót choroby. To jest w warunkach ambulatoryjnych. Polega ona na zastosowanie 18-gauge obciążonego sprężyną igłę, która jest wykorzystywana do usuwania próbki tkanki, w celu potwierdzenia obecności komórek nowotworowych.

Wpływ

Leczenie uszkodzenia promieniowaniem przeżywalność wzrosła, gdy pacjenci mają nawrót po radykalnej prostatektomii. Pozytywne wyniki zwiększyć, gdy ta procedura jest wykonywana w ciągu pierwszych 2 lat nawrotów.

Poprzednie badania wykazały, że przeprowadzone obróbki promieniowania zmniejsza postęp nawrotowego raka prostaty, John Hopkins i badania przeprowadzone później wykazała, że ​​promieniowanie również wzrost wskaźników przeżywalności.

Korzyści

Gleason Klasyfikację system generuje wynik Gleason, który jest używany do określania stopnia zaawansowania i stopnia danego raka prostaty. Badanie mikroskopowe przeprowadzono na tkance usuniętej podczas biopsji jest używany do określenia punktów. Patolog przypisuje liczbę od 1-5, w oparciu o wzór komórek, które są najbardziej powszechne. Wzór z komórek, który jest drugą najczęstszą, jest również przypisany numer od 1-5. Suma tych dwóch liczb jest Gleasona. Waha się między 2-10. W większości przypadków prostaty słabo albo 5, 6 lub 7, bardziej agresywne przypadki zabicie 8, 9 lub 10. Wyniki poniżej 4 są rzadkie, ponieważ często nie biopsji przeprowadzono na tym samym poziomie.

Margines chirurgicznego stanowi zewnętrzną część tkanek, usunięte podczas operacji. Doniesiono, że 20 procent pacjentów z dodatnim marginesu chirurgicznego (PSM) cierpi z nawrotem choroby, a około 15 procent tych ludzi rozwinie się przerzutowych etapach.

PSA podwojenie czasu (PSADT) jest czas potrzebny do podwojenia PSA. Zarówno PSA i PSADT są istotnymi czynnikami, które określa, jak choroba postępuje, a wskaźniki przeżycia mężczyzn zdiagnozowano raka prostaty.

Badania przeprowadzone przez Stephensona et al wykazały, że nawet te osoby z Gleason wynik 8-10, ujemnego marginesu chirurgicznego lub w czasie podwajania PSA poniżej 10 miesięcy, a 1-5 możliwości osiągnięcia progresji długoterminowej wolne odpowiedź. To jest, jeśli promieniowanie rozpoczęto gdy poziom PSA mniej niż 2,0 ng / ml.

Głównymi kandydatami

Salvage zaleca indywidualne Radiation Treatment to ktoś, kto ma wartość PSA w skali Gleasona 8-10 marginesy chirurgiczne są pozytywne, dodatkowo rozszerzenie otoczki jest w istnieniu, i nie ma dowodów na raka jest pęcherzyków nasiennych.