adcov.com

Objawy zbliżającego się ataku serca u kobiet

Objawy zbliżającego się ataku serca u kobiet


Kobiety nie muszą mieć takie same objawy jak mężczyźni poprzedzających atak serca. Niektórzy nie występują bóle w klatce piersiowej, a inne objawy grypopodobne, które nie łączą się z ewentualnej choroby serca. To jest ważne dla kobiet i ich najbliższych, aby dowiedzieć się objawy ataku serca o zbliżającym się, dzięki czemu mogą one być przygotowane odpowiednio i szybko reagować.

Objawy grypopodobne

Do miesiąca przed atakiem serca, kobieta może czuć mdłości, dreszcze, uczucie zmęczenia, wszystkie podobne do objawów grypy.

Oddechowy

Przed atakiem serca, kobieta może mieć okresy duszność lub trudności w oddychaniu. Spacer w niewielkiej odległości mogą być trudne.

Dyskomfort w klatce piersiowej

W klatce piersiowej może czuć się tak, jakby był ściśnięty lub jest napięty. To może trwać kilka minut, odejść i wrócić.

Ból

Ból może pojawić się w obu ramionach, chociaż ból w lewej ręki jest bardziej widoczny. Może być ból pleców pomiędzy łopatkami i szczęki.

Ostrzeżenie

Kobiety powinny niech ich lekarze wiedzą, czy mają doświadczenie objawy grypopodobne, duszność, skrajne zmęczenie, ucisk w klatce piersiowej lub ciśnienia, i / lub ból w ramionach, z tyłu lub szczęki. Konsekwentne bóle powinny być zgłaszane natychmiast.